Зручно для всіх: три проекти ремонту вул. Бандери
У Львові перепланують вулицю за європейським зразком
0У Львові триває робота над переплануванням вулиці Степана Бандери. У межах проекту «Вулиця для всіх» відбулись кілька зустрічей львівських та німецьких експертів з мешканцями, за підсумками яких у середу, 13 липня, фахівці представили три варіанти перепланування та облаштування вулиці.
За словами менеджера проекту Максима Терлецького, розробка варіантів облаштування вулиці Бандери розпочалась з соціологічного дослідження, в якому взяло участь 100 людей – студенти Львівської політехніки, мешканці вулиці Бандери, учасники дорожнього руху, власники бізнесу та працівники адміністративних установ.
За результатами дослідження з’ясувалося, що основними недоліками вулиці респонденти вважають поганий стан дорожнього покриття та пішохідних зон, непристосованість вулиці для людей з особливими потребами, відсутність велодоріжок, паркувальних місць та місць для відпочинку.
Натомість респонденти задоволені закладами харчування, комерційними установами, освітленням вулиці та кількістю зелених насаджень.
На основі результатів дослідження соціологиня Олена Гунько визначила основні проблемні ділянки вулиці. Зокрема, це неякісне ознакування пішохідних переходів, незручні місця для відпочинку біля пам’ятників Степанові Бандері та жертвам комуністичних злочинів.
Спираючись на результати дослідження та європейський досвід планування вулиць, інженер ЛКП «Львівавтодор» Ігор Могила спільно з експертами з німецього міста Ляйпціґ розробив три варіанти облаштування вулиці.
Перший варіант передбачає лише дві смуги для транспорту, які будуть спільними для автомобілів, трамваїв і маршруток. Крім того, на проїжджій частині будуть дві велосмуги, а між ними і тротуаром – зони для паркування та зелених насаджень.
Перший варіант: широкі тротуари, окремі велосмуги і лише дві смуги для транспорту
Такий варіант облаштування вулиці дає змогу зробити широкий тротуар і зберегти всі дерева, проте він згруповує приватний і громадський транспорт в один потік, що може призвести до заторів і затримки руху трамваїв.
Щоб втілити в життя другий варіант, доведеться трохи звузити тротуар. Це дасть змогу розділити проїзну частину на дві смуги для громадського транспорту та дві – для автомобілів. При чому смуги громадського транспорту будуть по центру вулиці, а для автомобілів – ближче до тротуарів.
Другий варіант: чотири смуги для транспорту і відсутність окремих смуг для велосипедів
Для того, щоб пасажирам, зокрема людям на візках, було зручно потрапляти до трамваїв, ділянки автомобільних смуг біля зупинок піднімуть так, щоб вони були майже на одному рівні з підлогою трамваїв.
Разом з тим, цей варіант не передбачає окремих велодоріжок чи велосмуг. Планується, що велосипедисти будуть їздити разом автомобілями, що за задумом проектантів, змусить водіїв автомобілів бути більш уважними за кермом і не перевищувати швидківсть руху.
Зони для паркування та зони зелених насаджень будуть розташовані між тротуарами та автомобільними смугами.
Для реалізації третього варіанту планування доведеться значно звузити пішохідну зону, облаштувавши велодоріжки на обох тротуарах.
Смуг для транспорту має бути три: окремі смуги для громадського і приватного транспорту в напрямку залізничного вокзалу та спільна смуга для автомобілів, трамваїв і маршруток в напрямку центру.
Третій варіант: три смуги для транспорту і велодоріжки замість частини тротуарів
Крім того, такий варіант облаштування передбачає зрізування значної кількості дерев і висадку нових.
У всіх трьох варіантах розробники пропонують зробити припідняті переходи через бічні вулиці, аби вони були на одному рівні з тротуаром і по них було зручно пересуватися людям з особливими потребам. Біля таких переходів також мають бути спеціальні виступи тротуарів, які не дозволять автомобілям паркуватися на переході.
Три варіанти планування відрізку вулиці (клікніть для збільшення)
Додамо, що наведені варіанти перепланування не остаточні. Наразі проектувальники спілкуються з мешканцями, щоб спільно з ними обрати та доопрацювати найкращий варіант. Восени фахівці також планують провести дослідження потоків транспорту та пішоходів на цій вулиці.
Закінчити роботи з перепланування та ремонту вулиці Степана Бандери мають в 2018 році. Нагадаємо, що проект «Вулиця для всіх» розпочався у жовтні 2015 року. Майбутнє облаштування вулиці Бандери здійснюється за кошт Львівської міської ради та Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.