У Кременчуці машиністи оголосили «італійський страйк» з вимогою вдвічі підняти зарплату

«Італійський страйк» полягає в буквальному виконанні працівниками підприємства своїх посадових обов'язків і правил

Машиністи локомотивного депо станції «Кременчук» Полтавської області оголосили так званий «італійський страйк». Вони вимагають підвищення зарплати на 100 відсотків, пише УНІАН.

Як зазначається, на станції «Кременчук», у вівторок, 20 червня, з 5:00 ранку профспілка разом із машиністами в локомотивному депо почали страйк. Протест проходить на підтримку безстрокової акції пікетування Вільної профспілки залізничників України, яка й досі триває під стінами адмінбудівлі «Укрзалізниці». Машиністи протестують у формі так званої «обструкції» або «італійського страйку», що полягає в гранично суворому виконанні співробітниками підприємства своїх посадових обов'язків і правил - ні на крок не відступаючи від них і не виходячи за їх межі.

На думку організаторів, такий метод страйкової боротьби вельми ефективний, оскільки «працювати суворо за інструкціями практично неможливо, і, разом із бюрократичним характером посадових інструкцій і неможливістю врахувати в них усі нюанси виробничої діяльності, така форма протесту призводить до суттєвого спаду продуктивності й, відповідно, до великих збитків для підприємства». У профспілці пояснили, що з «італійським страйком» важко боротися за допомогою антистрайкових законів, а притягати до відповідальності ініціаторів практично неможливо, оскільки формально вони діють у суворій відповідності до Трудового кодексу України.

«Наразі жоден вивізний локомотив не виїхав із депо «Кременчук» і не вийде, поки питання не буде вирішено. З ранку 6 електровозів не виїхали з депо. Тут перебуває начальник локомотивного депо Юрій Дон, але він із нами не спілкується», - повідомили учасники акції.

Між тим адміністрація станції «Кременчук» повідомила, що незважаючи на «італійський страйк», пасажирські поїзди з Кременчука поки відправляються за розкладом. «Поки затримки поїздів не було, хоча передумови до цього є. У разі потреби - на заміну кременчуцьким локомотивів, які не випускають із депо, приїдуть локомотиви з іншої станції», - сказали в керівництві станції.

Слід зазначити, що це вже не перший протест кременчуцьких залізничників. Наприкінці березня вільні профспілки машиністів локомотивного депо «Кременчук» проводили подібний страйк, в якому взяли участь півтори сотні працівників «Укрзалізниці».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук