У Лiвiї захопили судно з 19 українськими моряками, - МЗС

СвітВолодимир Балита, 22 липня 20139080
У Лiвiї захопили судно з 19 українськими моряками, - МЗС
фото ZAXID.NET
Будівля МЗС України

У лiвiйському порту Бенгазi захопили судно Etel з 19 українськими моряками на борту.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, судно пришвартувалося для вивантаження автомобiлiв, i незабаром його захопила група людей, якi заявили, що вони захищають інтереси 25-ти лiванських бiзнесменiв, яких пограбував власник Etel.

За даними Maritime Bulletin, влади України та Лiвiї нiбито почали розслiдування цiєї подiї. "Судно було захоплено без жодного рiшення суду i вiдповiдного ордера на арешт. Банда "захисникiв iнтересiв" увiрвалася на судно i утримує його, погрожуючи життю i здоров'ю 19-ти українських морякiв, екiпажу Etel".

Міністерство закордонних справ України уже вручило тимчасовому повіреному в справах Держави Лівія в Україні Альхаді Асбеї ноту щодо захоплення в Бенгазі (Лівія) невідомими озброєними особами судна з 19 українськими моряками.

"Під час зустрічі спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Геннадій Латій висловив глибоке занепокоєння української сторони у зв'язку з самовільними діями збройних лівійських громадян і зазначив, що цей інцидент українська сторона розглядає як недружню акція, що свідчить про неспроможність офіційної лівійської влади контролювати ситуацію з дотриманням законності в країні", – наголошується в повідомленні Департаменту інформаційної політики МЗС України.

У МЗС також зазначили, що Латій озвучив вимогу негайно звільнити судно та його екіпаж відповідно до норм міжнародного права, гарантувати безпеку моряків під час стоянки судна в порту, а також проведення всебічного і неупередженого розслідування цього інциденту, щоб уникнути повторення таких випадків у майбутньому.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук