У Лондоні покажуть золото скіфів

Експонати з України не братимуть «щоб уникнути політичних та юридичних ускладнень»

КультураК.С., 24 квітня 20175270
У Лондоні покажуть золото скіфів
Скіфський артефакт з колекції Британського музею

У Британському музеї в Лондоні відбудеться виставка, яка розповідатиме про культуру та цивілізацію скіфів. Експонати, включаючи скіфське золото, привезуть у Лондон із російського Ермітажу. Загалом планують, що пітерський музей віддасть Британському музею на виставку близько 200 об'єктів, повідомляє «Lb.ua».

Виставка буде складатися з об'єктів, знайдених на території Росії і Казахстану. «Незважаючи на те, що важливі об'єкти знайшли в Україні, їх навряд привезуть на виставку, щоб уникнути політичних і юридичних ускладнень у контексті російської окупації Криму в 2014 році», - цитує видання The Art Newspaper.

Виставка про цивілізацію скіфів проходитиме в Британському музеї з 14 вересня 2017 року по 12 січня 2018 року.

Нагадаємо, що частина експонатів виставки «Крим: золото та таємниці Чорного моря», яка проходила в Амстердамі в 2014 році, досі не повернулась в Україну. У Нідерландах скіфське золото з кримських музеїв виставили ще у лютому 2014 року. Після того, як півострів окупувала Росія, скіфське золото стало предметом судового професу. Окружний суд Амстердама 14 грудня 2016 року постановив, що експонати з кримських музеїв повинні повернутися до Києва. Але кримські музеї подали апеляцію на це рішення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук