Голландський суд вирішив повернути скіфське золото в Україну

КультураК.С., 14 грудня 20167000
Голландський  суд вирішив повернути скіфське золото в Україну

Окружний суд Амстердама вирішив повернути Україні колекцію скіфського золота, яке походить з кримських музеїв. У рішенні суду йдеться про те, що колекція належить Україні і має бути повернута до Києва, повідомляє Reuters.

«Питання власності культурних цінностей одним чи іншим музеєм має вирішуватися в Україні за діючим національним законодавством. Рішення суду ґрунтується на конвенції ЮНЕСКО 1970 року, згідно якої Україна приймає рішення про вивезення і ввезення культурних цінностей», - сказала перший заступник міністра культури України Світлана Фоменко, яка зараз перебуває в Амстердамі.

Нагадаємо, що колекція експонувалась на виставці«Крим - золотий острів у Чорному морі», яка спочатку проходила у Рейнському крайовому музеї у німецькому Бонні (до 19 січня 2014 року), а потім відкрилась в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Вона тривала з 7 лютого по 31 серпня 2014 року.

Експозиція була сформована з колекцій 5-ти українських музеїв та історико-культурних заповідників. Експонати надали Музей історичних коштовностей України; Національний заповідник «Херсонес Таврійський»; Керченський історико-культурний заповідник; Бахчисарайський історико-культурний заповідник; Центральний музей Тавриди.

У колекції більше 2 тисяч експонатів загальною вартістю понад мільйон євро.

Після завершення експозиції 19-ти об'єктів, серед яких легендарні золоті меч та щит, повернулися до Музею історичних коштовностей у Києві. Решта ж зібрання, а саме 565 музейних предметів та 2111 одиниць зберігання, загальна вартість яких складає майже €1,5 млн. стала предметом суперечки, адже була позичена з чотирьох музеїв Криму, анексованого Росією після початку виставки - у березні 2014 року.

Попри рішення суду на користь України, скіфське золото відразу не повернеться до Києва. Золото залишиться у музеї Алларда Пірсона ще на 3 місяці для апеляцій.

Також Україна має сплатити €111 тис. за зберігання колекції, повідомляє Deutsche Welle. Музеї Криму мають заплатити Україні та музею Алларда Пірсона €2,8 тис.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук