У львівських висотках масово крадуть кабелі з ліфтів

СуспільствоОксана Лабойко, 4 травня 2016, 18:50 889 0

У Львові почали цупити кабелі з ліфтових шахт. За останні дні зафіксували аж 15 крадіжок, хоча раніше таких випадків взагалі не було. Якщо крали, то котушки. А от з кабелями набагато складніше, вони і значно дорожчі, і замінювати їх треба набагато довше. Причому цуплять дроти лише з висоток, не нижче 12 поверхів. Тож для мешканців це справжня катастрофа.

«Ми живемо на 10-му поверсі. Тяжко дуже, бачите вже не той вік, щоби ходити ногами і внучка також каже, що її ноги болять», – бідкається мешканка вул. Наукової, 59 Марія Торунь.

А от пані Оля зі своєю малечею останні дні на вулицю майже не виходить. Лише коли вдома є чоловік. Бо щоб знести дві коляски і двох дітей, треба чотири рази туди і назад на восьмий поверх.

«Чоловік спочатку зносить верхню частину однієї коляски, потім другої. Потім ще раз біжить, щоби самі коляски позносити. А потім приходить по мене та дітей. Малий, йому рік і 11 місяців, гуляє пішки, а меншу малу, якій місяць, я зношу на руках», – розповіла мешканка вул. Наукової, 59 Ольга Гулій.

Ліфт у 14-поверхівці на Науковій, 59 не працює з великодньої п'ятниці. Такий сюрприз до свят зробили людям злодії, які поцупили кабель управління.

«Хтось заїхав на восьмий поверх, вийшов там, сидів, поки не відкрили тут дверей. Взяли відрізали, гачком притягнули кабель сюди, кусачками повідкушували. Бачите, які огризки лишилися», – зазначив директор ПП «Шифліфт» Роман Шиферс.

За одну ніч на вулиці Науковій покрали кабелі з ліфтів одразу в кількох будинках. Крім 59-го, ще з сусіднього – 61-го. У кабелі є мідь, саме це, як підозрюють комунальники, і є причиною крадіжок. Раніше у Львові не цупили дротів з ліфтів, а от останній місяць – це просто напасть.

«Ото у святкові дні в нас було таких крадіжок електричного кабелю з п'яти ліфтів: три – у Франківському районі і два – у Шевченківському. До того до свят ще було 10 ліфтів у Шевченківському районі», – повідомив головний інженер ЛКП «Львівсвітло» Валерій Кривий.

Відремонтувати один ліфт коштує понад 7 тис. грн. Мешканцям Наукової, 59 доведеться викласти ці гроші із власних кишень, бо їхній будинок – кооперативний.

«В мене пенсіонери з дітьми, бідні, нещасні. Є таке, що в мене два інваліди і троє малих дітей в них. То з таких людей, я навіть не буду брати грошей. І то впаде на плечі тих, що завжди платять, тих, що від себе відривають і мусять заплатити», – зазначила директор ЖБК 128 Ганна Бекесевич.

От у сусідньому – 61-му будинку – ЛКП «Львівсвітло» відремонтує ліфт власним коштом. Як і в інших ЖЕКівських будинках, де сталися крадіжки.

«В нас працює зараз дві бригади по ліфтах. Щоб відновити один ліфт, потрібно приблизно тиждень-півтора. Бо там треба дуже багато дротиків, десь біля 200 продзвонити, закріпити», – розповів Валерій Кривий.

Отож ходити пішки людям доведеться щонайменше місяць, бо крадіжок багато.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук