У львівській Ратуші облаштовують душ для чиновників-велосипедистів

Аудитори оскаржили тендер на 753 тис. грн, в мерії вважають, що все зробили правильно

У львівській Ратуші облаштовують душові кімнати для працівників мерії. Потребу у душових обгрунтовують тим, що все більше чиновників їздять на роботу велосипедами. Виконавців проекту вартістю 753 тис. грн обрали на відкритому тендері, однак аудитори уже оскаржили вибір переможця тендеру. У мерії ж вважають, що дотрималися усіх передбачених законодавством процедур.

Тендер на заявлену суму у 800 тис. грн, в якому взяли участь п'ять компаній, був оголошений ще 20 лютого цього року. За умовами тендеру переможцем стає компанія, що запропонує найнижчу ціну, проте 12 травня комунальне підприємство «Ратуша-сервіс» уклало договір з ТОВ «БК ЕРА», яке запропонувало свої послуги за 753 тис. грн. Дешевші пропозиції були у трьох компаній, але у всіх виявились проблеми із документами, стверджують у мерії.

ТОВ «БК ЕРА», яке сталало переможцем тендеру на облаштування душових, мають починати роботи вже найближчим часом. Адже за планом душові мають відкрити наприкінці червня.

Як розповіла ZAXID.NET директорка міського департаменту адміністративних послуг Валентина Бартошик, основним критерієм при виборі переможця є ціна. У визначений день тендерний комітет відриває запечатані конверти компаній-учасників і розглядає пропозиції, починаючи з найменшої запропонованої ціни.

ФОП «Кузик Ігор Андрійович» учасник, який запропонував майже 599 тис. грн, подав кошторис, який абсолютно не відповідав технічному завданню. Тому цю кандидатуру тендерний комітет відхилив одразу.

Наступний учасник, який запропонував ціну майже 663 тис. грн, мав усі шанси стати переможцем тендеру. І його таки обрали, однак договір скласти не встигли.

«Спершу ми обрали переможцем ТОВ «БК ТМ ГРУП», у них з пакетом документів все було гаразд. Але впродовж 5 днів учасник мав завантажити додаткові довідки в систему Prozorro і тоді б можна було складати договір. Однак ТОВ «БК ТМ ГРУП» цього не зробив і таким чином був дискваліфікований», – пояснила Валентина Бартошик.

У третього учасника, ТОВ «Креативна фабрика Вікторія», з документами також були проблеми, кошторис не відповідав вимогам замовників, тому тендерний комітет відхилив цю компанію.

Таким чином лише четвертий учасник тендеру ТОВ «БК ЕРА», який запропонував трохи більше 753 тис. грн, і став переможцем тендеру. Пропозицію п'ятого учасника, який подався із найбільшою ціною, навіть не розглядали.

Вигляд однієї з двох запланованих у львівській Ратуші душових кімнат

Однак з вибором тендерного комітету не погодилась Держаудитслужба. Свої зауваження після перевірки аудитори опублікували у файлі тендеру на Prozzoro. Але Валентина Бартошик вважає, що зауваження аудиторів не є підставою для розірвання договору з переможцем тендеру.

«І з документами, і з кошторисом переможця все гаразд. Але тепер аудитори, які перевіряли закупівлю не погоджуються з вибором. 20 травня о 18:00 вони надіслали свої зауваження тендерному комітету. У ЛКП «Ратуша-сервіс» було п’ять днів, щоб дати відповідь. Ми вже це зробили, лист відправили у понеділок, 25 травня», – додала директорка міського департаменту адміністративних послуг. Аргументи мерії також мають бути опубліковані у файлі тендеру на Prozzoro.

Згідно з проектом, дві окремі душові кімнати з окремими входами для чоловіків і жінок будуть розташовані на першому поверсі Ратуші. Окрім душових кабінок, у кімнатах будуть встановлені туалети та умивальники. Користуватися душем зможуть лише працівники мерії, вхід буде по картках.

Начальник міського управління транспорту та екс-керівник Львівської асоціації велосипедистів Орест Олеськів, пояснив ZAXID.NET необхідність душових у Ратуші.

«Душові кімнати в офісах це звичайна практика у європейських країнах. З кожним днем все більше працівників мерії пересідають на велосипеди, особливо зараз, під час епідемії коронавірусу. Щодня на велопарковці в дворику Ратуші можна побачити десятки велосипедів. А щоб ефективно та впевнено працювати, людям потрібно відчувати себе «свіжими». Це хороша опція для забезпечення працівників», – вважає Орест Олеськів.

У п'ятницю, 29 травня, прес-служба Львівської мерії повідомила, що розірвала тендер із виконавцем робіт із облаштування душових у Ратуші. Про причини такого кроку в мерії не повідомили, як і про те, чи від ідеї облаштування душових відмовились остаточно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук