У львівській школі закрили їдальню через отруєння дітей

У львівській спеціалізованій школі №15, що на вул. Патона неподалік Скнилівського парку, закрили їдальню через скарги дітей на болі у животі. Двох дітей госпіталізували.

Про це стало відомо ZAXID.NET від батьків дітей, які побажали залишитися невідомими. 

Директор школи Віра Юрович підтвердила ZAXID.NET два випадки госпіталізації дітей із симптомами отруєння, але запевнила, що вони не пов’язані із харчуванням у шкільній їдальні.

«У нас є два підтверджені випадки отруєння – учень дев’ятого і десятого класу. Одну дитину госпіталізували у лікарню на вул. Топольній. Вона скаржилася на болі в животі, рвоту. Лікарі на прохання батьків провели детальний аналіз і кишкової палички не виявили. Причиною отруєння дитини є ГРВІ», – запевнила директорка школи.

Іншу дитину госпіталізували до Інфекційної клінічної лікарні, що на вул. Кирила і Мефодія, з підозрою на ентеровірусну інфекцію (гостра кишкова вірусна інфекція). Результату аналізів поки немає.

Зі слів директорки, у зв’язку з тим, що причини отруєння не з’ясовані, про всяк випадок шкільну їдальню, у якій харчувалися діти молодших класів та за бажанням старшокласники – закрили до 9 березня.

«Для того, щоб убезпечити і бути певними, що їдальня не є джерелом інфекції, ми 2 березня закрили її та взяли проби їжі, які скерували на експертизу. Результати аналізу будуть через три робочих дні, тобто з урахуванням вихідних – 9 березня», – зазначила Віра Юрович.

Вона також зазначила, що 1 – 2 березня на болі у животі скаржилися навіть діти, які не харчувалися у шкільній їдальні та їх батьки.

«Є випадки, що одного дня діти скаржилися на болі в животі, а другого дня були в школі. Є випадки, що батьки, які не харчуються в їдальні, мали болі в животі, а на другий день діти мали таку проблему У порівнянні із вчорашнім днем кількість дітей, які мали скарги на болі в животі зменшилася удвічі», – стверджує директорка.

У коментарі ZAXID.NET одна із вчительок, яка попросила не називаати її прізвище, зазначила, що сьогодні у школі було дуже мало дітей.

 «Проводила урок у класі, де мало бути 24 учні але прийшло тільки 13. В школі трішки паніка всі все прибирають», – наголосила вона, додавши, що відсутність дітей може бути пов’язана із побоюванням батьків за їх здоров’я. 

Завідувач відділенням організації епіддослідження Львівської обласної санепідемстанції Галина Пєхтєрева підтвердила ZAXID.NET, що у цій школі офіційно зафіксований один випадок отруєння дитини. Але наразі невідомо, чи отруєння пов’язане із харчуванням у шкільній їдальні. За її словами, одиничні випадки отруєнь дітей дошкільного і шкільного віку лікарі фіксують часто, але це не є приводом для проведення перевірки.

Зазвичай СЕС проводить перевірку коли у одному закладі трапляється отруєння щонайменше трьох дітей одночасно.

Додамо, що шкільну їдальню обслуговує комунальне підприємство «Школярик». Директорка запевняє, що упродовж багатьох років співпраці з цим підприємством проблем із якістю продуктів харчування не було.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук