У Львові буде перший в Україні пам’ятник репресованим родинам

15 грудня 2011656023
У Львові буде перший в Україні пам’ятник репресованим родинам
фото ZAXID.NET
Макет пам'ятника репресованим родинам

У Музеї етнографії та художнього промислу у Львові відкрилася виставка макетів «Пам’ятника репресованим родинам» 10 молодих львівських скульпторів, які змагаються у конкурсі на найкращу концепцію такого пам’ятника.

За задумом організаторів конкурсу, пам’ятник має втілити трагічний образ сотень тисяч українських родин, репресованих сталінським режимом у повоєнні роки ХХ століття. Його планується спорудити на вході до музею «Територія Терору», який готуються створити у Львові. Практично кожна конкурсна робота - глибоко символічна.

Як повідомив секретар конкурсної комісії, директор музею «Територія Терору» Тарас Чолій, 13 грудня під час першого засідання журі прийняло рішення представити ідеї пам’ятника громадськості для ознайомлення. Відвідувачі зможуть залишити свої враження про роботи у книзі відгуків.

«Ідеї дуже добре випрацьовані», - зазначив Т.Чолій. За його словами, рішення про переможців конкурсу буде прийняте через тиждень таємним голосуванням. Ставлення громадськості може вплинути на думки членів журі.

Кожен авторський колектив отримає грошову компенсацію у розмірі 1,5 тис. грн за участь у конкурсі. Сам пам’ятник, за словами Т. Чолія, планується у майбутньому будувати за кошти міста.

«Музей «Територія Терору» фінансується з бюджету Львова, ми є замовниками цього конкурсу, і ми будемо замовниками на будівництво як пам’ятника, так і музею, – прокоментував він ZAXID.NET – Зараз розробляється проектна документація на спорудження музею. Розраховуємо, у лютому 2012 року цей пакет документів представити на розгляд Львівській міській раді».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 23

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук