У Львові десять істориків-дослідників ЗУНР отримають премії

Щоб стимулювати досліджувати тематику ЗУНР, історикам дадуть по 25 тис. грн

Головні новини Львова 04.09Ірина Панчишин, 4 вересня 2018, 19:13 436 0

На честь 100-ї річниці створення Західно-Української народної республіки у Львові десятьом історикам, які досліджують цю тему, вручать по 25 тис. грн премії.

Як повідомив ZAXID.NET заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, цю премію вручатимуть щорічно, щоб стимулювати істориків досліджувати цю тему.

«Ми започатковуємо у Львові традицію відзначати дослідників тематики ЗУНР. Ми вручимо 10 премій по 25 тис. грн не просто людям, які вже щось зробили для дослідження цієї теми, а й для того, щоб стимулювати їх продовжувати вивчати цю тему. І, починаючи з цього року, премію вручатимуть щорічно», – сказав ZAXID.NET Андрій Москаленко.

Критерії, за якими визначатимуть, кому вручати премію, визначать за участі відомих львівських істориків та громадських діячів. Для цього створять спеціальне компетентне журі.

«Вивчення історії Західно-Української народної республіки є надзвичайно актуальним, тому що державотворчий досвід, який отримали галичани протягом 1918-1919 років, був тим фундаментом, на якому можна було будувати національно-визвольний рух в Галичині у 20-ті і 30-ті роки, на якому базувалася Українська повстанська армія. І це дозволило витримати період польської окупації, потім радянської, німецької та знову радянської і залишитись українцями. І цей досвід ЗУНР показав, що галичани є більш готовими до державотворчих процесів, ніж жителі Наддніпрянської України, – сказав історик Іван Сварник. – Така премія стене чудовим стимулюванням досліджувати тему ЗУНР, бо за ці гроші можна видати книгу, монографічне дослідження або ж брошури, тобто заплатити за друк. Тому я вважаю, що це – хороша ідея».

Нагадаємо, до 100-річчя ЗУНР у Львові зведуть два різні пам'ятники.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук