У Львові хочуть створити громадський бюджет міста

У рамках проекту планується передбачити ₴6 млн на реалізацію громадських ідей

У Львові хочуть створити громадський бюджет міста

З наступного року посадовці міської ради хочуть спробувати залучати громаду до формування міського бюджету. У відділі громадського партнерства переконані – це той інноваційний механізм  залучення громадськості до розподілу коштів міського бюджету, який допоможе ефективно вирішувати локальні проблеми, які хвилюють львів’ян. Про це ZAXID.NET розповів начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міськради Орест Файфурка.

«Ми постійно вивчаємо механізми для залучення мешканців до місцевого самоврядування. Система громадського бюджету є поширеною в Європі. Коли ми були в Любліні, то змогли побачити як ця система працює в Польщі і вирішили ініціювати створення громадського бюджету у Львові», - каже Орест Файфурка.

За словами чиновника, мешканці зможуть подавати та самостійно обирати ідеї, які треба реалізувати в місті.

«Подавати свої ідеї та проекти зможе будь-який мешканець міста, якому виповнилося 16 років. Для цього необхідно буде заповнити аплікаційну заяву та зібрати підписи на підтримку своєї ідеї. Всі проекти будуть поділені на 2 групи: малі та великі. На реалізацію малих проектів буде передбачено до 150 тис. грн, щоб комісія почала розглядати такі проекти, їх має підтримати не менше 20 людей. На реалізацію великих виділятимуть до 500 тис. грн, а підтримати такі ідеї має не менше 50 людей, які проживають у Львові», - розповідає співавтор ідеї створення громадського бюджету Орест Файфурка.

Реєстр усіх проектів здійснюватиме управління «Секретаріат ради» Львівської міськради. Згодом подані проекти розглядатиме комісія з питань громадського бюджету, до якої входитимуть представники основних структурних підрозділів міської ради. Таку комісію буде створено, якщо проект громадського бюджету затвердять.

Голосувати за проекти зможуть усі мешканці міста, яким на момент голосування виповнилося 16 років, у центрах обслуговування громадян або на сайті Львівської міськради через особистий кабінет мешканця. На бюлетенях мешканці зможуть обрати 2 проекти: 1 малий і 1 великий.

Сума коштів, передбачена на реалізацію проектів в рамках громадського бюджету становитиме 6 млн. грн. ( по 1 млн. на район).

Наразі, за словами Ореста Файфурки, чиновники з управління «Секретаріату ради» Львівської міськради працюють над положеннями громадського бюджету та спільно з юристами розробляють його концепцію. Після цього буде оголошено громадське обговорення, на якому проект презентують громаді.

За словами чиновника, громадське обговорення відбудеться приблизно в кінці листопада цього року, а реалізовувати цей проект планують у 2016 році.

Якщо проект громадського бюджету затвердять, то з 15 квітня до 15 травня 2016 року мешканці зможуть подавати перші ідеї розвитку міста на розгляд спеціальної комісії. Реалізовувати ці проекти будуть у 2017 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук