У Львові на конкурсі піаністів Feurich-Virtuoz музикують навіть семирічні діти

Показати свій талант з’їхалися понад три десятки виконавців

Головні новини Львова 26.10Оксана Сенишин, 26 жовтня 2016, 20:35 573 0

На перший Міжнародний конкурс піаністів Feurich-Virtuoz, що стартував в школі-інтернаті імені Крушельницької у Львові, приїхали діти з Польщі та України. Серед них – і Олександра Білицька з Харкова. Дівчинка не лише вправна акробатка і посилено вивчає французьку, але й щодня по три години віддає себе музиці.

«Дуже подобається грати. Мені дуже приємно. Коли я граю, то занурююся в музику», – уточнила учасниця конкурсу Олександра Білицька.

«В Олександри так багато конкурсів, що вже й не вистачає місця на стіні, аби вішати дипломи. Наше масштабне досягнення – це два інтернет-конкурси. Перше місце – це Белград, Сербія. Також Усті над Лабем. Це важкий конкурс в Чехії – друга премія. І ми брали участь в надскладному останньому конкурсі імені Володимира Крайнєва у 2012-му. Пройшли всі три тури і стали дипломантами», – розповіла про свою ученицю її вчителька Ірина Олександрова.

У конкурсі беруть участь діти різного віку. Перша категорія – до 10 років, друга – до 13 і остання – до 16. В обов’язковій програмі: поліфонія, віртуозний етюд та твори українського й польського композиторів. Старшим учасникам ускладнювали боротьбу ноктюрном та полонезом Шопена.

«На нашому конкурсі ніхто не плаче. Діти тримаються, як справжні музиканти. Звичайно, переживали, бо це малеча. Ми, мабуть, з ними трохи переймалися. Та діти дуже відповідально до конкурсу підійшли. Грали з радістю. Дуже високий рівень!» – додала голова журі з Польщі Анна Стемпінь-Ясновська.

«Учасник гран-прі буде відкривати такий же конкурс у Відні, в липні на інавгураційному концерті. А ті, хто візьме три перші премії, так само поїдуть на концерти до Відня», – розповіла виконавчий директор конкурсу Людмила Закупець.

Окрім того, обіцяють малим переможцям і грошову винагороду. Нагородження і завершальний концерт – 28 жовтня в Музичній школі імені Крушельницької.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук