У Львові на вул. Стрийській збудують сучасну бібліотеку УКУ

СуспільствоІрина Пакош, 31 березня 201414960
На вул. Стрийській збудують сучасну бібліотеку

На вул. Стрийській планують збудувати інформаційно-ресурсний центр Українського католицького університету, де розмістять бібліотеку.

Як розповів проректор з проекції та розвитку Мирослав Сеник, ескізний проект виконала німецька компанія «Behnisch Architecten», а робоче креслення робить львівська компанія «Chaplinskyy & Associates».

Він розповів, що проект мають завершити до кінця травня. Після цього розпочнеться процедура отримання дозволів. «Враховуючи, що про цей проект знає міський голова. Думаю, що буде сприяння і до вересня отримаємо всі дозволи», - зазначив Мирослав Сеник і додав, що вже з осені планують розпочати будівництво. Об’єкт будуватимуть два роки. «Але це при умові, що буде стабільне фінансування», - сказав проректор. За його словами, вже є певні домовленості зі спонсорами з Україні та інших країн. Орієнтовна вартість будівництва – 7,5 млн доларів.

«Фасад нагадує український орнамент тканих хідників. «Behnisch Architecten» запропонував декілька варіантів, і ми зійшлися на цьому», – розповів Мирослав Сеник.

Він наголосив, що у новій бібліотеці планують мінімізувати людський фактор. «Людина, яка прийде в бібліотеку сама замовлятиме і братиме книги. Все буде автоматизовано і не доведеться чекати у чергах», - зазначив проректор. За його словами, планують встановити термінали, щоб літературу можна було повертати навіть тоді, коли бібліотека не працює.

Також зараз обдумують режим роботи. «Думаємо, що бібліотека повинна працювати до 6 ранку, бо студенти люблять вчитися вночі. Тоді кілька годин на прибирання і з 9 ранку бібліотека знову відкрити», – розповів Мирослав Сеник.

Крім бібліотеки, у новому приміщенні планують розмістити аудиторії та конференц-зал. «Плануємо бібліотеку на виріст. Ті бібліотечні фонди, що є, не зможуть заповнити всі зали. Тому поки що плануємо і навчальні аудиторії. Згодом, коли збільшуватимуться фонди, аудиторії вивільнятимуться», – додав він.

За його словами, цією бібліотекою зможуть користуватися всі охочі, а не лише студенти УКУ.

Нагадаємо, у вересні 2013 року в УКУ відкрили новий корпус.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук