У Львові не відновлюватимуть храму св. Теодора

Марта Кривецька, 29 вересня 201315991
У Львові не відновлюватимуть храму св. Теодора
Лілія Онищенко

У Львові не відновлюватимуть втраченої церкви святого Теодора, оскільки невідомо достеменно точного місця її розташування і того, як вона виглядала. Про це сказала на чаті в ZAXID.NET начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

«Ми не тільки не знаємо, як вона виглядала докладно, а й не знаємо її точного місця розташування. Відомо, що це було десь на площі святого Теодора. Відтворювати якусь псевдокопію цієї церкви абсолютно не варто. Ми вже відзначили пам’ять цієї церкви назвою площі святого Теодора», – сказала чиновниця.

Лілія Онищенко додала: «Звичайно, при впорядкуванні і ревіталізації цієї площі можливий якийсь такий делікатний акцент на те, що тут була церква. Якщо при археологічних дослідженнях вона знайдеться, то можна буде її протрасувати в мощенні площі, але не більше. Відбудовувати те, що ми не знаємо, як виглядало, це буде дивна копія».

За даними Вікіпедії, церква Теодора Тіронського у Львові була дерев’яною. Перші згадки 1292 р. – у грамоті князя Лева І і 1453 р. – у міських документах. На пожертви парафіян нова будівля з трьома вівтарями була збудована 1706 р. на місці старого храму. Розібрана 1783 року. Стояла на території сучасної площі св. Теодора. У церкві св. Миколая у Львові збереглась храмова ікона св. Теодора Тіронського.

Нагадаємо, 26 вересня на ZAXID.NET пройшов чат з Лілією Онищенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Джей Фрай 16 березня 2015, 20:07

  соромно за таких ручних архітекторір горереставраторів, відбудований замок нематиме історичної цінності, палац лева, церква св теодора дивні копії, зате стікляху посередині сецесійної забудови на франка, незаконні забудови центру, привокзальної, погулянки та інших парків львова це будь-ласка. Для чого відновлювати історичне обличчя львова, якшо через декілька років можна буде продати ці місця під забудову офісних центріів та елітного житла.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук