У Львові планують модернізувати всі бібліотеки

Зараз ремонтують 8 бібліотек: 2 дитячі й 6 дорослих

СуспільствоОльга Гринько, 30 вересня, 14:50 300 0

У понеділок, 30 вересня, відзначають Всеукраїнський день бібліотек. З цієї нагоди міський голова Львова Андрій Садовий нагородив працівників цієї сфери. Окрім привітань, мер зазначив, що у Львові заплановано модернізувати усі міські бібліотеки. За його словами, мета, аби в кожному мікрорайоні міста були сучасні, просторі медіатеки, з новітньою технікою та цікавими книжками.

«Ми собі поставили амбітну мету — зробити абгрейт всіх наших бібліотек, щоб бібліотеки стали центрами розвитку, щоб це були медіатеки. Це стосується не лише наших комунальних бібліотек, а ми хочемо, щоб долучились університети, всі установи, які мають бібліотеки, в тому числі і школи», — додав мер.

Також з нагоди свята міський голова відзначив подяками трьох бібліотекарів дитячих бібліотек та стількох ж працівників дорослих бібліотек, а також працівників Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка та бібліотеки УКУ. Також він вручив дипломи колективам двох бібліотек-філій. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.

«Від імені громади міста хотів подякувати вам за вашу працю, адже вона є корисною і дуже потрібною. Коли ми говорим про наші міські бібліотеки, то ми поставили чітку планку — всі приміщення мають бути приведені до належного стану. У Львові мають бути сучасні медіатеки, центри розвитку особистості. В цьому плані дуже велика роль покладається власне на вас. Ви повинні бути коучами, модераторами, тому повинні вдосконалюватись кожного дня. Ви повинні володіти дуже серйозними навиками, повинні бути в мережах, орієнтуватись у всьому, все знати», — сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Фото прес-служби ЛМР

Найкращі бібліотекарі отримали квитки на прем'єрну виставу «Серпень. Графство Осейдж» в театр «Воскресіння» та запрошення на концерт-відкриття фестивалю «Людкевич-фест». Бібліотекарі міських бібліотек отримають премії у розмірі посадового окладу.

Відтак відзнаки від міського голови отримали:

Централізована бібліотечна система для дорослих м. Львова:

  • за активну громадянську позицію, співпрацю з громадськими організаціями та креативний підхід до роботи Алексєєнко Катерина, завідувачка відділу медіатеки ЦМБ ім. Лесі Українки;
  • за ефективну комунікацію та професійну промоцію Wiki бібліотеки Федорів Юлія, працівниця бібліотеки-філії № 25;
  • за впровадження використання інформаційно-комунікативних технологій у методичну діяльність Сушко Наталія, методистка ЦМБ ім. Лесі Українки.

Також нагороду отримав колектив бібліотеки-філії № 33 за створення комфортного бібліотечного середовища, використання сучасних інноваційних, креативних методів роботи з молодими сім’ями, зокрема, за участь у реалізації проектів «Толерант-простір «Під парасолькою» та «Матусі в декреті».

ЦБС для дітей м. Львова:

  • за якісну організацію комплексу патріотично-краєзнавчих заходів для дітей-читачі Бакусевич Оксана, бібліотекарка Центральної дитячої бібліотеки м. Львова;
  • за ефективну роботу з впровадження автоматизованої бібліотечної інформаційної системи Романюк Любов, бібліограф;
  • за інноваційні методи популяризації читання та впровадження інтерактивних дозвільних програм для дітей Савіцька Зоряна, працівниця бібліотеки-філіалу № 13.

Також нагородили колектив SMART-бібліотеки для дітей за реалізацію програми «Е-бібліотека» та успішне впровадження концепції «Бібліотека як третє місце» у мікрорайоні Рясне-1. Нагороди також отримали Музика Марта, бібліотекар УКУ та Месропян Анушаван, бібліограф Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка.

До слова, у місті вже є 12 сучасних медіатек. Загалом, як повідомили в управлінні культури ЛМР, у Львові є 40 бібліотек, які об’єднані у дві системи: для дорослих і для дітей.

«Зараз у процесі ремонту перебуває 8 бібліотек: 2 дитячі й 6 дорослих. Будемо старатись, щоб до року часу відкрити їх усі. У грудні очікуємо відкриття бібліотеки на вул. Б. Хмельницького, яка розташована у прекрасній пам’ятці архітектури», – розповіла т. в. о. начальника управління культури ЛМР Оксана Стельмах.

За її словами, зараз популярністю більше користуються дитячі бібліотеки. Тому при оновленні бібліотек намагаються нівелювати цю різницю, щоби сім’ї разом могли відвідувати їх.

Нагадаємо, у Львові діє Стратегія розвитку культури 2025, в рамках якої модернізують міські бібліотеки у різних районах Львова. Загалом у місті працює 40 публічних бібліотек, підпорядкованих управлінню культури ЛМР, з яких 23 — це бібліотеки для дорослих, а 17 — для дітей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук