У Львові планують реконструювати стару лічницю Шептицького

У Львові на вулиці Озаркевича, 4 можуть реконструювати давній шпиталь Андрея Шептицкого, якому понад 200 років. 

Про це заявив директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів, інформує tvoemisto.tv.

«Можливо, я наперед забігаю, але, вважаю, варто провести реконструкцію шпиталю. Це був би найкращий пам’ятник Шептицькому – реконструкція цього об’єкта. Це було б найкраще визначення», – наголосив чиновник.
 
За його словами, можна розглядати реконструкцію та розширення шпиталю: «Це має бути заклад для людей неповносправних, для людей обмеженими в можливостями, які не мають змоги звертатися до приватних лікарів… Це мала би бути клініка біля церкви, яка би обслуговувала людей, які себе не зовсім можуть забезпечити».

Щодо позиції жителів сусідніх будинків, то Павлів вважає, що вони підтримають розширення шпиталю: «Це має бути внутрішній двір, або громадський простір загальноміський. Але територію шпиталю слід було би привести до ладу».

200-річна лічниця на вул. Озаркевича, 4, яку на початку ХХ століття подарував львів'янам митрополит Андрей Шептицький, передана у власність громади Львова. Досі будівля, яка має пам’яткоохоронний статус, була у власності компанії-забудовника, яка хотіла її знести.

Раніше компанія ТОВ «Розвиток нерухомості» придбала в УГКЦ на вул. Озаркевича, 4 кілька приміщень – котельню, стерилізаційну та власне будівлю старої лічниці – і отримала землю від Львівської міської ради. Тут на місці цих будівель планували збудувати житлово-офісний комплекс.

У січні цього року техніка компанії почала зносити лічницю і зруйнувала третину будівлі, що викликало обурення львів'ян і вони зупинили ці роботи.

«Для врегулювання конфлікту було прийнято рішення прийняти весь комплекс будівель за цією адресою в комунальну власність», – пояснила начальник юридичного управління Львівської міськради. Натомість, забудовник отримав іншу ділянку у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук