У Львові планують встановити «розумне» вуличне освітлення

ЕкономікаІ.Р., 5 квітня 201722682

У вівторок, 5 квітня, під час наради у Львівській міськраді, директор ЛКП «Львівсвітло» озвучив пропозицію із запровадження «розумного» вуличного освітлення, яке дозволить заощаджувати близько 60% електроенергії.

Як розповів Олександр Лазуткін, «розумне» освітлення – це інноваційна система керування освітленням вулиць. За словами Лазуткіна, є кілька варіантів «розумного» освітлення.

Перший варіант передбачає встановлення датчиків освітленості. «У піковий період, ввечері, коли на вулицях багато людей, освітлення працює на 100% потужності. Вночі потужність зменшується до 60%, а зранку потужність знову підвищується до 100%. Така схема роботи дозволяє заощадити 30-40% коштів на електроенергії», – розповів Лазуткін.

Другий варіант – датчик руху, який вмикає освітлення на 100% тоді, коли до ліхтаря наближається людина. Коли людей поблизу немає, освітлення працює із меншою потужністю.

Різні варінати «розумного» освітлення

Крім того, «розумне» освітлення передбачає заміну звичайних ламп на LED-світильники.

Наразі у міськраді думають над тим, де саме впроваджувати «розумне» освітлення. За словами Олександра Лазуткіна, найімовірніше це зроблять у межах одного з проектів – «Зеленого» району (Рясне-2) або «Розумного» району (вул. Наукова – Володимира).

Вартість встановлення «розумного» освітлення буде відома тоді, коли в мерії визначаться, де саме його впроваджувати. «Завдяки економії на електроенергії «розумне» освітлення має окупитися за 2,5-3 роки», – додав Олександр Лазуткін.

За словами Лазуткіна, минулого року ЛКП «Львівсвітло» заплатило за електроенергію для зовнішнього освітлення 21,7 млн грн. Цього року через зростання тарифів ця сума збільшиться до 35 млн грн. У разі запровадження «розумного» освітлення в усьому Львові, витрати на електроенергію скоротились би щонайменше вдвічі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук