У Львові покажуть фільм Олександра Довженка «Земля» у живому супроводі гурту «ДахаБраха»
До теми
Напередодні Дня Незалежності львів’яни матимуть змогу побачити фільм класика українського кіно Олександра Довженка «Земля» у живому супроводі груту «ДахаБраха».
«Земля» – фільм, який за версією ЮНЕСКО входить до списку топ-5 шедеврів світового кінематографу. Нагадаємо, що «Земля» - останній фільм епічної трилогії Довженка «Звенигора-Арсенал-Земля». Знімався влітку-восени 1929 року. У 1958 р. на Міжнародному референдумі в Брюсселі найповажніші кінокритики назвали фільм О. Довженка в числі 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно.
2012 року Національний центр Олександра Довженка розпочав реставрацію знаменитого фільму «Земля» на основі оригінальної версії 1930 року. Музичний супровід до відреставрованої картини протягом зими-весни 2012 року на замовлення «Довженко-Центру» створив український етно-хаос-гурт «ДахаБраха».
«Робити музичний супровід для «Землі» Олександра Довженка було для нас великою честю і непростим творчим викликом. Кадр за кадром український шедевр світового кінематографу вражав нас кожного разу, коли ми бралися до праці. Як би ми не намагалися працювати над фільмом як самим по собі мистецьким явищем, уникнути ідеологічної оцінки нам не вдалось, - вважає Марко Галаневич, учасник гурту "ДахаБраха", -Безумовно, ми озвучували фільм з точки зору людини ХХІ століття, яка знає, що після 1930 року, коли була закінчена робота над «Землею», були роки комуністичного Голодомору - 1932-1933 рр., були роки репресій, і ми знаємо про непросту долю самого Довженка в соціалістичній імперії. Водночас ми прагнули передати також і автентичність та наївність тих почуттів і посилань, які ніс нам той час і та епоха, і які несе нам і сьогодні наша Земля».
Сам Олександр Довженко про свій фільм: «В «Землі» вмирає мій дід. Шкурат — мій батько. Я — парубок, що сидить з дівкою на призьбі… Як мучивсь я і проклинав адміністрацію, що з'їдала мої нерви, мою душу, всі мої сили своїм нікчемством. Яке розчарування я мав по закінченні картини».