У Львові покажуть килими роботи Олени та Ольги Кульчицьких

Марта Кривецька, 16 вересня 201310510
У Львові покажуть килими роботи Олени та Ольги Кульчицьких

18 вересня у Львові відкриється виставка із фондів Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького «Килими Олени та Ольги Кульчицьких». Експозиція присвячена 140-річчю від дня народження Ольги Кульчицької (1873-1940) – сестри відомої української художниці Олени Кульчицької, видатної майстрині декоративно-ужиткового мистецтва.

Урочисте відкриття розпочнеться  о 16:00 у Художньо-меморіальному музеї  Олени Кульчицької (вул. Листопадового Чину, 7), повідомили організатори.

На виставці у музеї О. Кульчицької буде представлено 21 твір – це килими й гобелени Олени та Ольги Кульчицьких, а також 13 аркушів із графічними проектами килимів Олени Кульчицької. Експозицію доповнюють архівні документи і меморіальні фотографії, які висвітлюють творчу постать Ольги Кульчицької.

Ольга Кульчицька, яка сьогодні належить до маловідомих постатей в історії української культури, стояла біля витоків відродження килимарства на західноукраїнських теренах. Вона була однією з фундаторів фахової школи для дівчат у Перемишлі, засновницею першої у цьому регіоні килимарської робітні, авторкою численних моделей одягу, вишивок, прикрас, що з’являлися на сторінках жіночого часопису «Нова хата». Впродовж 1909–1938 років сестри Кульчицькі виконали майже 80 високомистецьких килимів, які експонувалися на виставках народних промислів та сучасного мистецтва у Кракові, Празі, Києві, Станіславові, Львові, Коломиї, Варшаві, Лондоні, Женеві, Чикаго.

Нагадаємо, музей Олени Кульчицької  у Львові після тривалої перерви відкрили у жовтні 2007 року з оновленоюта розширеною  експозицією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук