У Львові помер професор Роман Кирчів

Видатний дослідник літератури і фольклору відійшов на 89-му році життя

СуспільствоА. Д., 7 травня 201829681
Видатного вченого поховають на Янівському цвинтарі у Львові

У понеділок, 7 травня, у Львові помер класик української фольклористики та етнографії, доктор філологічних наук, професор Роман Кирчів. Про смерть відомого вченого повідомили співробітники Інституту народознавства НАН України. Поховають Романа Кирчіва 9 травня на Янівському цвинтарі Львова.

Роман Кирчів народився 14 квітня 1930 року в селі Корчин на Львівщині. У 1953 році він закінчив Львівський педагогічний інститут. Після цього працював учителем. У 1961 році Роман Кирчів захистив кандидатську дисертацію на тему «Комедії Івана Франка», а 1980 року захистив докторську дисертацію «Український фольклор у польській літературі епохи романтизму».

Із 1958 по 1972 роки він був науковим співробітником Інституту суспільних наук АН УРСР. Від 1972 року Роман Кирчів працював у Львівському відділенні Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії імені Максима Рильського (нині – Інститут народознавства НАН України ). Він став автором більше 500 опублікованих праць з літературознавства, фольклористики, етнографії та історії українського театру.

Поховають відомого науковця 9 травня на Янівському цвинтарі у Львові. Як повідомив його син, парастас відбудеться 8 травня о 19:00 у каплиці церкви Всіх святих українського народу УГКЦ (вул. Петлюри, 32). Похорон почнеться 9 травня о 11:00 з тієї ж каплиці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук