У Львові померла оунівка, остання учасниця "Процесу 59"

Марта Кривецька, 31 серпня 201311963
Ольга Заболотська

Вчора, на 90-му році життя, відійшла у кращий світ Ольга Заболотська (Попадин) – остання учасниця "Процесу 59", коли у 1940 році 59-х молодих оунівців радянська влада засудила до тривалого ув’язнення, а більшість – до розстрілу.

Про це на своїйй Facebook-сторінці пише директор музею «Територія Терору» Тарас Чолій.

«Ольга Попадин дивом тоді уникла смерти, проте вже в післявоєнний час знову була засуджена і відбувала покарання в концтаборах ГУЛАГу», – пише Тарас Чолій.

Похорон відбудеться 1 вересня у храмі Вознесіння Господнього, що на Знесінні. Поховають Ольгу Попадин на Личаківському цвинтарі.

Довідка «Території терору»

Народилася 25 лютого 1923 р. у м. Львові. Навчалася у "Рідній школі" ім. Короля Данила та ім. Т. Шевченка. Згодом вступила у торгівельну гімназію, де навчалася до приходу радянської влади. З 1939 р. – член Юнацтва ОУН. Проводила вишкіл для молодших членів організації. Після приходу більшовиків у 1939 р. продовжувала свою діяльність в ОУН. 19 вересня 1940 р. у  результаті "Процесу 59-ти" заарештована. Перебувала під слідством у Замарстинівській тюрмі. 15 січня 1941 р. засуджена Львівським обласним судом на 10 років ув'язнення за діяльність в ОУН. Через неповноліття термін зменшили до 5 років ув’язнення і 3 років заслання. У 1941 р. перебувала в тюрмі "Бриґідки". З приходом німецької армії їй вдалось визволитись з тюрми. Під час німецької окупації вступила в школу суспільної опіки та продовжувала діяльність в ОУН. У 1946 р. екстерном отримала атестат зрілості середньої школи й була зарахована до Львівського торгово-економічного інституту. Після закінчення інституту в 1950 р. вдруге заарештована та відправлена в тюрму "на Лонцького" (тут утримувалась 9 місяців). Без суду відправлена в табір у Мордовії. Після амністії у 1953 р. повернулася до Львова

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук