У Львові поставили першу українську версію п'єси Шекспіра «Зимова казка»

Головні новини Львова 21.03Оксана Сенишин, 21 березня 2016, 17:21 1114 0

Львівський театр ім. Курбаса підготував прем'єру вистави «Зимова казка» за п'єсою Шекспіра до 400-річчя від смерті класика. У контексті історії королівської сім’ї зі Сицилії на сцені буде все: ревнощі, класова нерівність, всевладдя монархів і поняття бути жінкою у суспільстві.

«Не просто жінкою в сім’ї ― а жінкою-жрицею, яка несе якісь божественні прояви в світі. І мені здається, що моя місія на сцені саме така», ― розповіла про свою роль Поліни Наталка Рибка-Пархоменко.

У п’ятьох діях режисер Євген Худзик помістить п’ять епох: княжу добу, бароко, романтизм, модернізм та сьогодення. А їх об’єднає час, що керує життям, допомагає пережити рани.

«Сенс тих випробувань, що це за випробування і що вони дають як випробування. Незалежно чи ми з тих випробувань виносимо негативний чи позитивний досвід ― ми все одно стаємо багатшими», ― уточнив режисер Євген Худзик.

«Зимова казка» ― це частина театральної програми Британської Ради в Україні. Ще торік конкурс «Невідомий Шекспір» запропонував одному з українських театрів зробити постановку раніше не інсценізованої в Україні п’єси драматурга у співпраці з молодим сценографом.

«Ми пропонували три тексти: один це ― «Зимова казка», тому вона опинилась у Львові. Ще це був «Юлій Цезар» і «Цимбелін», ― уточнила менеджер мистецької програми Британської ради Анна Карнаух.

Так зійшлися курбасівці та фіналістка британської премії зі сценічного дизайну Linbury Praze ― Мінґлу Вонґ.

«Ми створили напівпрозорі костюми. Водночас ми намагаємося передати певне посилання і відображення епохи, але водночас показати, що це ― казка, ілюзія», ― розповіла автор сценографії та костюмів Мінґлу Вонґ.

Вистава глибоко філософська і займе увагу глядача на понад чотири години.

Прем’єра ― у неділю, 27 березня. А за місяць, 23 квітня, в день смерті Шекспіра, її курбасівці покажуть і столиці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук