У Львові презентували книгу зв'язкової Шухевича

21 жовтня 201116313

Зв'язкова командира Української повстанської армії Романа Шухевича - Ольга Ільків - видала збірку поезії "У тенетах двох "закриток".

За відверті рядки проти Й.Сталіна та підпільну діяльність, Ольгу Ільків засудили до 25 років тюремного ув'язнення. Відсиділа – 14. Вже вдруге поезію цієї жінки поклали на музику, повідомляють Головні новини Львова.

«Коли німці втікали з України, а більшовики окуповували її, до Ольги Ільків прийшла провідниця всіх жінок Катерина Зарицька і запропонувала замаскувати високопоставленого провідника. Так Ольга Ільків стала зв'язковою Шухевича у селі Княгинечі», – зазначено в повідомлені.

У підпіллі написала першу збірку "Зі щитом чи на щиті", яка припала до душі Шухевичу. А у п'ятдесятому році, коли командира застрілили, Ольгу Ільків кинули до Олександрівської тюрми. Решту терміну зв'язкова відсиділа у Володимирівській в'язниці.

Книга має понад 200 сторінок, на яких, окрім віршів, фотографії та ілюстрації. Передмову до неї написав Юрій Шухевич. Збірка вийшла у видавництві «Каменяр». Частину коштів на це видання виділило місто в рамках проекту підтримки україномовного книговидання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук