У Львові презентували "Легенди старого Львова" Ілька Лемка за мотивами однойменної телепрограми

9 вересня 200822610

Сьогодні, 9 вересня, у Львові презентували нові книги історика і публіциста Ілька Лемка "Легенди старого Львова" та "Історія львівської ратуші". Ці дві книги вийшли у львівському видавництві "Апріорі".

"Легенди старого Львова" - книга за мотивами однойменної телепрограми, яку могли бачити на ТРК "Люкс" з 2002 по 2004 рік. Свого часу ця телепрограма здобула Національну премію "Телетріумф", як найкраща регіональна програма. У книзі я зібрав усе найцікавіше як з програм, так і з текстів інших дослідників від Б.Зіморовича, І. Крип’якевича до легенд Ю.Винничука. Насправді легенд у цій книзі десь 40%, а все решта справжні історичні події, причому деякі з них цікавіші від легенд", - зазначив Ілько Лемко.

За словами директора "Апріорі" Юрія Николишина, книга вийшла накладом у 4 тис. примірників, і має два формати - один великий, подарунковий, а інший менший, однак зі збереженням усіх фотографій та малюнків.

Книга має вісім розділів: "Легенди старого середмістя", "Історії львівського кохання", "Львів, якого вже нема", "Львівські парки", "Містика і чаклунство", "Львів - енергія і завзяття", "Під покровом святого Флоріана", "Підльвівські замки".

Натомість "Історію львівської ратуші", за словами Ілька Лемка, можна голосно назвати другою книгою в історії Львова про міську ратушу. "Перша була написана Францішеком Яворським у кін. ХІХ ст. У моїй книзі є про етапи зведення та реконструкції будівлі ратуші, про громадське життя, яке завжди вирувало навколо неї. Наприклад, пікетування під Ратушею проводилося з XVI ст., звичайно, окрім радянських часів", - запевнив Ілько Лемко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук