У Львові пропонують придбати ікони для допомоги війську

Головні новини Львова 13.07Марічка Крижанівська, 13 липня 2016, 17:48 587 0

У львівському гарнізонному храмі Петра і Павла почалася благодійна акція «Митці – воїнам». Львівські іконописці виставили свої твори, за гроші від їхнього продажу волонтери куплять технічні засоби на передову.

Львівський художник Лев Скоп щойно із майстерні. Звідти терміново довозить у гарнізонний храм св. Петра і Павла свої ікони, бо ті, що виставив усього три дні тому, уже розкупили.

Уже кілька років Лев Скоп пише ікони на старовинному ґонті із покрівлі церкви святого Юрія у Дрогобичі. То унікальний храм XV ст., який нині є у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. При реставрації церкви панові Левкові стало шкода викидати ґонт і він почав на ньому малювати.

«Взяв до рук той ґонт, воно мені було настільки тепле, бо тут і служби були всередині храму, і зовні, і скільки раз кропили, і смерть була тут, і вінчання, і то частинка церкви, то, що оберігало церкву. І я собі взяв і тут почав малювати в майстерні», ― розповів художник.

Ті ж ікони на стародавніх ґонтах митець привіз у львівських храм єзуїтів на благодійний продаж. Собі не бере ані копійки.

«Я українець, а в Україні біда. Ну і все, тут як хата горить, то рятуємо, правда ж», ― пояснив іконописець.

Левко Скоп ― знаний благодійник, певно уже кілька сотень своїх образів подарував воякам або віддав на потреби війська. Сам їздить на схід.

Окрім Левка Скопа, у гарнізонному храмі пропонують свої ікони Михайло і Петро Скопи, Тетяна Думан та інші художники. За гроші від продажу волонтери хочуть придбати технічні засоби на передову.

«Найбільша потреба в нашому війську сьогодні ― це технічні засоби, оптика, тепловізори, засоби зв'язку, навігація, тобто те, що не в повному обсязі може забезпечити Міністерство оборони, тому підставляємо плече ми», ― зазначив волонтер ГО «Допоможи фронту» Богдан Масляк.

Волонтери будуть пропонувати долучитися й іншим храмам, а ще охочим художникам. І звісно ж чекають на благодійника-покупця ще упродовж кількох тижнів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук