У Львові протестували проти нового Трудового кодексу
Сьогодні, 4 травня, у Львові вільна профспілка автомобілістів разом з представниками громадських та профспілкових організацій Львівщини провела акцію протесту проти затвердження – розгляду у другому читанні – 17 травня 2012 року Верховною Радою України нового Трудового кодексу. Під стінами Львівської ОДА зібралось близько 60 мітингувальників.
Мітингувальники вимагали зняти з розгляду проект Трудового кодексу у запропонованій редакції. Свої вимоги вони передадуть голові ВРУ і головам фракцій, повідомив ZAXID.NET голова асоціації Вільних профспілок автотранспортників України Андрій Корчинський.
«Проект Трудового кодексу нівелює роботу профспілок, знищує закон про профспілки я цей захист, який отримували люди від профспілок. По-друге, це трудове рабство, в яке нас хочуть загнати… У нас на сьогодні є 40-годинний робочий час, нам його пропонують збільшити до 48-годинного. І це в той час, коли в Європі він зменшується і на сьогодні становить 35 годин… нам хочуть 8-годинний робочий день продовжити до 12-годинного тощо», – сказав Андрій Корчинський.
Як інформував ZAXID.NET, віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко сказав 6 квітня, що новий Трудовий кодекс можна приймати уже. Але, запевнив він, це залежить від позиції народних депутатів.
Він нагадав, що Трудовий кодекс прийнятий у першому читанні. «В парламенті ми б могли (його) зараз прийняти», – сказав Тігіпко.
Додамо, в кінці 2011 року у Києві протестували проти прийняття Трудового кодексу.