У Львові проведуть міжнародну зустріч дисидентів

Молодіжний пікет Гельсінської спілки у Києві, 1988 рік

У Львові проведуть міжнародну зустріч дисидентів з нагоди 40-річчя з дня заснування Української Гельсінської групи. Захід проведуть у 10 - 11 листопада в приміщенні УКУ, очікують, що сюди з’їдуться 150 дисидентів. Про це інформує сайт «Збруч».

До Львова приїдуть дисиденти з 15 країн світу, зокрема з Польщі, Росії, Чехії, Франції, Німеччини, Канади та США, з країн Балтії та Кавказу. 

Запрошення вже прийняли радянський дисидент, учасник правозахисного руху в СРСР Сергій Ковальов та правозахисник Олександр Подрабінек з Росії, донька Єлени Боннер (публіцистки, дружини Андрія Сахарова) Тетяна Янкелевич прилетить із США, з Праги приїде історик Володимир Тольц, з Вірменії – політв’язень Вардан Арутюнян та вірменський політик і колишній радянський дисидент Паруйр Айрікян, у складі групи дисидентів з Польщі приїде Адам Міхнік.

Зустріч дисидентів у Львові організаційно розділена на два заходи: 10 листопада виступи й розмови присвятять 40-й річниці заснування Української Гельсінгської групи, а вже 11 листопада відбудеться ІІ-й Кримський форум. Перший був проведений 2012 року в Севастополі під егідою Меджлісу кримськотатарського народу й особисто Мустафи Джемілєва, який тепер згодився з ідеєю Мирослава Мариновича провести Форум із такою ж назвою у Львові.

Обидва дні зустрічей дисидентів будуть закритими заходами.

«Мені важливо зібрати своїх табірних друзів і зробити цю імпрезу для них», – пояснив член-засновник Української Гельсінської групи Мирослав Маринович.

Зустріч дисидентів  відбуватиметься в стінах Українського Католицького Університету на вулиці Козельницькій. 

Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод, відома також як Українська Гельсінська група (УГГ) – це об'єднання діячів українського правозахисного руху, утворене в Україні 9 листопада 1976. Підставою для утворення УГГ були постанови про права людини Заключного акту Наради у справах безпеки й співпраці в Європі у Гельсінкі 1975. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук