У Львові пройде концерт «Єврейські традиції»
У межах V Міжнародного фестивалю єврейської музики «LvivKlezFest» 30 серпня о 17:30 у Львівській філармонії відбудеться концерт «Єврейські традиції». Проект «In the Klezmood» презентує Роман Грінберг (Австрія) музичний редактор відділу реклами та маркетингу Львівської філармонії Ольга Максим’як.
Проект створений спільно з Єврейським культурним центром та Хеседом-Нехамою. «In the Klezmood» – це самобутній стиль, що вміщує суміш різних стилів: від ідиш-фольклору до джазу, класики, а також балканської та близькосхідної музики. «In the Klezmood» виконає пісні єврейського містечка, клезмерські мелодії, твори американського «Ідиш Театру» та популярні ізраїльскі хіти, а також нігуни хасидських євреїв. Усі твори звучатимуть в авторській обробці Романа Грінберга.
Також у програмі концерту виступатимуть ансамбль «Фанфара» та Поліна Сковорода (Великобританія). Разом з трубою, саксофоном, кларнетом, акордеоном, геліконом та перкусією під керівництвом віртуозної вокалістки Поліни Сковороди «Фанфара» поєднує традиційні танці та пісні з швидкою і одухотвореною музикою духового оркестру. Поліна Сковорода – автор текстів брас-бенду «Фанфара». Вона є нащадком відомого українського поета і філософа 18 ст. Григорія Сковороди.
Крім того, виступить Молодіжний ансамбль єврейської пісні «Варнічкес-folk» (Україна) спільно з Академічним молодіжним симфонічним оркестром «INSO-Львів» Львівської філармонії, і прозвучать фортепіанні композиції у виконанні заслуженої артистки України Етелли Чуприк.
Нагадаємо, програма V Міжнародного фестивалю клезмерської музики LvivKlezFest-2013 присвячена 65-річчю з дня народження держави Ізраїль.