У Львові стартувала друга хвиля підготовки підвалів для укриття на випадок бомбардувань

У Львові відбувається друга хвиля підготовки підвальних приміщень для укриття населення.

Про це повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради Віктор Іваніцький, інформує ІА ZIK.

На львівських будинках з’явилися нові оголошення про «дії населення під час укриття в підвальних приміщеннях», де вказані адреси безпечних місць для укриття, а також рекомендації населенню на випадок оголошення тривоги.

За словами Іваніцького, такі повідомлення розклеюють систематично у всіх районах Львова. Безпосередньо цю роботу через ЛКП очолюють голови районних адміністрацій міста.

«У середу відбулося чергове засідання нашої робочої групи щодо перевірки готовності захисних споруд. Ми цим займаємося з початку бойових дій на території України. Інтенсивно ця робота проводилася у березні-травні, потім трохи стишилася, а зараз у зв’язку з тим, що бойові дії не припиняються, ця робота відновлена. Крім того, влітку настав час ремонтів і підвали почали захаращувати будівельним сміттям. Тому їх потрібно розчищати, чим займаються ЛКП», – зазначив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту.

При цьому він наголосив, що жителям міста в жодному разі панікувати не треба. «Є золоте правило: населення поінформоване – значить попереджене. Ми хочемо, щоб люди знали, що їм робити і куди ховатися в разі потреби, – зазначив Іваніцький. – Сподіваюся, що це не знадобиться, але в будь-якому випадку підготовку треба провести».

Водночас він додав, що за роки незалежності цьому питанню взагалі не приділяли уваги і не виділяли на це жодних грошей. Немає фінансування і зараз. «Але все, що можемо, ми робимо. Коли ми тільки починали цю роботу, ситуація була суттєво гіршою. Зараз по Львову є можливість укрити понад 100% населення», – запевнив Іваніцький.

«Потрібно, щоб населення розуміло, що такого поняття як бомбосховище вже немає. Яскравий приклад – Донецьк. Там стало зрозуміло, що найкраще укриття – це те, яке найближче і до якого не треба кудись бігти. Якщо йде стрілянина, то людина має сховатися у підвал. Але не всі підвали призначені для схову. Тут є свої вимоги. Усі ЛКП це знають», – додав він.

За його словами, робота з підготовки підвалів для укриття триває, усуваються недопрацювання, які траплялися раніше, і наступна планова робоча нарада має відбутися 22 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук