У Львові стартувала Всеукраїнська акція збору книг для сільських читалень

За останні 20 років оновлення фондів у книгозбірнях скоротилося на 90%

Головні Новини за 2 квітняІрина Ващишин, 2 квітня 2015, 19:24 488 0

2 квітня в Україні розпочалася акція «Сто тисяч книг для сільських бібліотек». У Львові до неї долучилися три десятки шкіл. 

Учні разом із міськими бібліотеками збиратимуть книжки для читалень у селах. Передадуть їх туди наприкінці квітня, адже за останні 20 років оновлення фондів у сільських книгозбірнях скоротилося на 90%. 

У селі Тарасівка на Львівщині бібліотекар Ольга Попович про цю акцію ще нічого не чула. До їхньої читальні, розповідає, читачів ходить хоч і небагато, але щодня: «Дорослі менше ходять. Із січня до березня приходять, а далі – на город і в поле. З поповнення минулого року я отримала 15 книг. А цьогоріч прийшла одна. А у бібліотеці в нас загалом є 1591 книга». 

Лінгвістична гімназія у Львові - серед тих, хто долучився до акції збору книжок для сільських бібліотек. Від себе передали близько сотні підручників. Решту книг збирали учні.

«Є багато дітей, у яких вдома батьки мають великі бібліотеки, і від вони пожертвували книги з дому. Тому досить гарні книжечки ми зібрали. Деякі учні приносили по одній книзі, а дехто – і по чотири-п»ять», - розповіла завідувач бібліотеки лінгвістичної гімназії Олександра Перун.

Усі зібрані книги шкільні читальні передадуть до обласної бібліотеки. Звідти їх розподілять між сільськими книгозбірнями. Кому віддавати - визначатимуть за їхніми фондами.

«Усе залежатиме від того, чи вони минулого року отримали що-небудь, чи їм допомагали спонсори, чи вони купували літературу за шкільною програмою, чи для дошкільнят. Але я знав особисто випадки, коли бібліотекарі, отримавши відпускні, їдуть до Львова і купують за власні кошти нові книжки, для того щоб забезпечити своїх читачів бодай чимось новим», - розповів директор обласної державної бібліотеки Іван Сварник.

На Львівщині зараз понад 1100 сільських бібліотек. Найбільше їм бракує навчальної та сучасної художньої літератури. Зібрані під час акції книги їм передадуть наприкінці квітня. Довіз до бібліотек буде організований. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук