У Львові створять Інститут міста

13 березня 20093400

13 березня виконавчий комітет Львівської міської ради розглянув і затвердив питання про доцільність створення у Львові Інституту міста. Також це питання буде винесено на одну з найближчих сесій міської ради для затвердження депутатським корпусом.

"Раніше у Львові працювали науково-дослідні інститути, які опрацьовували різноманітні ідеї розвитку міста, ноу-хау, і передавали до органів влади свої напрацювання для їх реалізації. Зараз же чиновник сам повинен згенерувати ідею, втілити її і потім відповідати за цю ідею. На щастя, у місті є такі люди, однак Львів має гостру потребу у створенні НДІ, які б вивчали закордонний досвід, проводили аналітичну роботу у галузі місцевого самоврядування, організовували навчання та курси підвищення кваліфікації для працівників органів місцевої влади", - наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

За словами міського голови, місто вже отримало пропозиції від Баварської школи управління щодо підписання спільного договору для проведення навчань та курсів. Крім того, у міській раді вже знайшли приміщення для Інституту міста. Андрій Садовий поінформував, що у травні в цьому приміщенні завершується термін оренди.

"Створення такого інституту є важливим для міста. Окрім того, я гадаю, Інститут міста буде претендувати на співфінансування з світових фондів", - зазначив секретар міської ради Володимир Квурт.

Як розповіла присутня на засіданні виконкому президент Національної академії державного управління при Президентові України почесний голова Наглядової Ради Міжнародного центру перспективних досліджень Віра Нанівська, у Франції функціонує близько 2 000 таких інститутів та шкіл, 200 з яких - муніципальні.

"Можемо зробити висновки, що світова економіка твориться, здебільшого, саме містами. Так 85% ВВП ЄС створюють саме міста Європи. На жаль, в Україні місто поки не стало основою економічного розвитку України", - зазначила Віра Нанівська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук