У Львові створять єдиний обласний тубдиспансер

У Львові створять єдиний обласний тубдиспансер

Замість двох туберкульозних диспансерів та трьох поліклінік у Львові планують створити один протитуберкульозний диспансер. Він буде розрахований на 70 ліжко-місць для дорослих та 50 для дітей. Новий диспансер розташовуватиметься на вул. Бой-Желенського, 5, а у сусідньому корпусі розмістять поліклініку, яка працюватиме із 08:00 до 20:00. Про це ZAXID.NET повідомили у департаменті охорони здоров’я ЛОДА.

За проектом реорганізації, у місті мають відкрити єдиний Львівський протитуберкульозний диспансер, об’єднавши Львівську обласну лікарню позалегеневого туберкульозу, що на вул. Бой-Желенського,5  та Львівський протитуберкульозний диспансер, що на вул. Лемківській, 24. Його розмістять у новому корпусі обласної лікарні позалегеневого туберкульозу, який зараз будується. 

За словами голови департаменту охорони здоров'я ЛОДА Богдана Чечотки, реорганізація проводитиметься у кілька етапів. Перший - переселення трьох протиберкульозних поліклінічних відділень для дорослих, що на вул. Личаківській, Лемківській та Устияновича, в старий корпус лікарні на вул. Бой-Желенського,5.

За його словами, така реорганізація дозволить сконцентрувати всіх необхідних лікарів-фтизіатрів у одному місці. Крім того, поліклініка та диспансер розташовуватимуться поруч, що буде зручно для хворих. Лікарів із поліклінік не скорочуватимуть, вони працюватимуть щодня у дві зміни із 08:00 до 20:00. 

«Всіх лікарів, які будуть у поліклініці ми задіємо. Зараз вони працюють фактично у певні дні по змінах. У новому тубдиспансері вони працюватимуть щодня у дві зміни. Для хворих це буде набагато зручніше», - пояснив Богдан Чечотка. 

Львівську обласну лікарню позалегеневого туберкульозу, яка зараз є на вул. Бой-Желенського,5 перемістять у новий корпус, що будується поруч. За словами Чечотки, будівництво розпочалось близько п'яти років і вже на початку травня лікарня зможе переїхати у новий корпус. 

У новому протитуберкульозному диспансері буде розрахований на 70 ліжко-місць для лікування дорослих, які зараз є у обласній лікарні. За словами головного лікаря обласної лікарні позалегеневого туберкульозу Наталі Яремик, її лікарня вже пройшла реорганізацію зі скороченням ліжко-місць на 65%, із 210 ліжок лікарні залишили тільки 70. На їхній базі у новому диспансері планують створити два стаціонарні відділення для дорослих. 

«Скорочення ми вирішили провести після великого аудиту у лікарні. Справа в тому, що на 210 ліжках було лише 2,7% профільних хворих. Ліжка пустували, тому ми скоротили їхню кількість. Більше того, мені доповідають, що навіть після скорочення все одно є ліжка, які пустують», - пояснив Богдан Чечотка. 

У дитячому відділенні протитуберкульозного диспансеру буде така ж кількість ліжок, що є зараз - це 50 місць. Дитяче відділення не переноситимуть, воно залишеться на вул. Лемківській, 24. 

За словами Чечотки, перенести поліклініки на вул. Бой-Желенського,5 можуть з середини травня, після того, як обласна лікарня переїде у новий корпус. 

Головного лікаря для нового диспансеру обиратимуть на відкритому конкурсі. Остаточний варіант структури протитуберкульозного диспансеру буде затверджений приблизно у червні, після обговорення із депутатами Львівської обласної ради та медичної комісії громадської ради при Львівській облдержадміністрації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук