У Львові триває виставка про вимушених переселенців

Львів'ян запрошують осмислити історії переселенців

У Музеї етнографії та художнього промислу у Львові у п’ятницю, 6 жовтня, відкрили виставку «Вигнанці», повідомила прес-служба Львівської міськради.

Виставка присвячена долі людини, яка, будучи позбавлена права проживати на землі своїх предків, намагається зберегти свою ідентичність у новому соціокультурному просторі та адаптуватися до нового середовища.

«Трохи більше 70 років тому майже півмільйона українців стали вимушеними переселенцями внаслідок так званого добровільного обміну населенням між Польщею та УРСР. Вони стали вигнанцями. У той же час схожа доля спіткала майже 200 тис. кримських татар. Сьогодні, після окупації Криму та початку війни на Донбасі, історія, на жаль, повторюється», – розповіла кураторка виставки Ірина Горбань.

Експозиція базується на спогадах людей, які пережили вимушене переселення, та історіях сіл, що змінили своє обличчя внаслідок складних історичних та політичних процесів. Вона складається з побутових речей, вишивок, світлин, музичних інструментів, які переселенці привезли з собою на нове місце проживання. Кожне з трьох вимушених переселень представлене в окремих залах музею.

Виставка триватиме до 3 грудня. Відвідати її можна щодня, окрім понеділка, в години роботи музею – з 11:00 до 17:00.

У рамках проекту «Вигнанці» до 18 жовтня діятиме також виставка Олени Турянської «Matrix» у галереї сучасного сакрального мистецтва «IconArt». 27 жовня у Музеї етнографії та художнього промислу відбудеться майстер-клас Олександра Бриндікова з виготовлення вибійки. На 7 листопада заплановано перфоманс-інсталяцію Влодка Кауфмана «Керована свобода» у галереї «Дзиґа».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук