У Львові відкрили першу сучасну URBAN бібліотеку

Після капітального ремонту запрацювала бібліотека на вул. Устияновича

СуспільствоМарічка Крижанівська, 11 травня 2018, 17:18 1078 0

Це перша URBAN бібліотека у Львові, яка спеціалізуватиметься на архітектурному плануванні міста. Ще кілька років тому на Устияновича, 4 була звичайна бібліотека. А у 2015-му тут почали ремонт. Місто вклало понад 1,2 млн грн.

«Тут було зроблено капітальний ремонт, відреставровано вікна, двері. Пропрацьовано спеціальний дизайн, меблі виготовлено теж на замовлення», – розповіла директорка департаменту розвитку Наталя Бунда.

Сучасні приміщення і комфортні умови створено для того, щоб це була не лише бібліотека, а й місце зустрічей і дискусій. URBAN бібліотека запрацювала на вул. Устияновича, 4. Вона спеціалізуватиметься на питаннях розвитку міста.

«Бібліотека буде пов'язана з урбаністикою, з містобудуванням, з тим, як зробити місто зручнішим для людей. Тут будуть ще збиратись люди і обговорювати, що саме не влаштовує їх у місті і що вони б разом хотіли зробити. Відповідно, ці всі думки ми будемо подавати вже у міську раду», – пояснила координаторка URBAN бібліотеки Наталія Петрикович.

Бібліотека зараз має 28 тис. книжок. Література на архітектурну тематику займає окрему кімнату.

«Цю кімнату ми зробили таким чином, щоб наприклад, студенти могли групками приходити, сідати на зручні стільці і обговорювати за журнальним столиком. Щоб тут була така камерна атмосфера», – додає Наталія Петрикович.

Книгосховища вперше будуть відкриті для відвідувачів. Також сюди може прийти будь-хто на ділові і приватні розмови. Для цього зробили індивідуальні зони, їх можна облаштувати на власний смак, бо стелажі з книжками – рухомі.

«Якщо у нас зайняті три локації в інших приміщеннях, то ми можемо стелажами зробити окреме зовсім приміщення, де буде себе почувати вільно і комфортно одна людина чи двоє користувачів», – пояснила директорка Централізованої бібліотечної системи міста Любов Цяпало.

І вперше серед львівських бібліотек тут є кухня, спеціально для відвідувачів.

«Можна за горнятком кави посперечатися, поговорити, прочитати книгу, взяти ноутбук і просто посидіти. У нас тут є запашна кава, печиво», – додає Любов Цяпало.

Першу URBAN бібліотеку вже відкрили для відвідувачів.

«Наша концепція передбачає бібліотеку як місце спілкування, думання, творчого пошуку нових ідей, розв'язань проблем. Тому усі бібліотеки у місті Львові будуть відреставровані, відремонтовані і скажу вам більше: будемо рухатися до будівництва нових», – запевнив міський голова Львова Андрій Садовий.

Бібліотека діє на Устияновича,4. Розташування зручне і тому, що зовсім поруч розташовані «Львівська Політехніка» і ЛНУ ім. І. Франка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук