У Львові відкриють перше відділення паліативної допомоги

2 липня 201318520
У Львові відкриють перше відділення паліативної допомоги
фото ZAXID.NET
Володимир Зуб

З 1 жовтня цього року у Львові в Комунальній 4-ій міській клінічній лікарні діятиме паліативне відділення. Про це сьогодні під час прес-конференції розповів начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Він зазначив, що в Україні немає ставлення до людей похилого віку на такому рівні, як в Європі. «Це люди після інсульту, люди з важкими соматичними захворювання, тобто люди з обмеженим прогнозом для життя. Такі люди не можуть перебувати в домашніх умовах, і в лікарнях інтенсивної терапії їм також немає чого робити. Для цього у світі придумали систему паліативної допомоги, яка не вилікує, але покращить якість життя», - додав Володимир Зуб.

Він розповів, що лікарі і медсестри, які працюватимуть у відділенні, їздили на навчання за кордон, вивчали досвід. За словами Володимира Зуба, спочатку на базі двох львівських лікарень було відкрито по 20 ліжок для надання паліативної допомоги.

«Паліативна допомога – це допомога людям, яких не вилікуєш. 4 лікарня дуже активно за це взялася, але це дуже важко, адже це біль і страждання, що дуже впливає на персонал. Не кожен зможе працювати з такими пацієнтами», - сказав Володимир Зуб, додавши, що відділення відкриють на базі терапевтичного.

За його словами, коли відкриють відділення паліативної терапії, то збільшать штат.

Володимир Зуб сказав, що на базі відділення через кілька років можна відкрити центр паліативної медицини.

За його словами, у Львові функціонує хоспіс на 30 осіб і цього для міста є недостатньо.

Додамо, цього року у Львові шукатимуть приміщення для створення дитячого хоспісу.

Нагадаємо, у 2011 році у м. Дубно Рівненської області створено базу для медичного та соціального обслуговування тяжкохворих людей.

Довідка

Паліативна медицина - розділ медицини, завданнями якого є використання методів і досягнень сучасної медичної науки для проведення лікувальних процедур і маніпуляцій, покликаних полегшити стан хворого, коли можливості радикального лікування вже вичерпані (паліативні операції з приводу неоперабельного раку, знеболення, купірування тяжких симптомів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук