У Львові відновлене Галицьке музичне товариство об'єднало майже сотню митців

Головні новини Львова 04.02Зореслава Губарь, 4 лютого, 18:59 443 0

Після 80-річної перерви у Львові відновило діяльність Галицьке музичне товариство. Воно існувало понад сто років, з 1838 до 1939. Як і тоді, зараз Товариство об’єднало багатьох іменитих музикантів та представників інших мистецьких спрямувань. Почесною президенткою товариства стала солістка віденської опери Зоряна Кушплер. Налічує ж воно майже сто учасників.

«Відновлення цього Товариства гуртує не лише людей з музичної сфери, а всіх, умовно кажучи, культурно стурбованих і культурно ініціативних людей Львова. Тому я особисто, як представник дому Франка, долучився до цієї справи, маю за честь бути членом цього товариства. Франко і музика – окрема тема», – пояснив франкознавець, член Галицького музичного товариства Богдан Тихолоз.

Не лише зазирати у минуле, але орієнтуватися на майбутнє – такі цілі ставить собі керівництво товариства тепер.

«Ми будемо працювати з інноваційністю, з міжнародною спільнотою, з грантами, з величезною кількістю подій, які популяризують як цікаве непересічне минуле Львова і Галичини, так і дають можливість робити унікальні якісні проекти», – розповів Тарас Демко, директор Галицького музичного товариства.

Аби ж відновлене товариство не було бляклою копією оригіналу, а максимально підхоплювало його ідеологію, ретельно вивчали документи діяльності. Серед них – рукопис, який датується 1862 роком – один із статутів, ймовірно, з-під пера Кароля Мікулі – видатного учня Шопена. Він був головою товариства понад 30 років. А ще: рукописи бургомістра, афіші, записи про внески. Зараз, як і сто років тому, сподіваються учасники товариства, дадуть поштовх до розвитку молодим музикантам і створять нові культурні осередки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук