У Львові відновлюють каплицю з останками Євгена Петрушевича

Об'єкт реставрують до 100-річчя Листопадового Чину та утворення ЗУНР

Головні новини Львова 06.08Юлія Девда, 6 серпня 2018, 18:24 650 0

На Личаківському цвинтарі розпочали ремонтувати каплицю, в якій у 2002 році перепоховали останки президента Західноукраїнської Народної Республіки Євгена Петрушевича. Меморіальний об'єкт, який розташований поблизу поля №82, де поховані учасники АТО, побудували у 1996 році й відтоді не оновлювали.

Наразі навколо каплички майстри встановили риштування та збивають верхній шар цегли, яка намокла через протікання підкупольного даху. До середини жовтня тут замінять ще покрівлю, вікна й двері.

«Плануємо частково забрати зі стін ту частину цегли, яка стала перезволоженою, а також оновимо й ущільнимо покрівлю. У планах також замінити двері та вікна, які нам зроблять з дюралюмінію», ‒ розповів директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» Михайло Нагай.

Оновлення пам'ятки входить у програму заходів стосовно вшанування 100-річчя Листопадового Чину та утворення Західноукраїнської Народної Республіки у Львові.

«Окрім ремонту каплиці з останками Євгена Петрушевича ми передбачили встановлення пам'ятника на вулиці Городоцькій та реставрацію фасаду будинку, що розташований на Винниченка, 2, де проживав Петрушевич», ‒ повідомив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Ще в переліку заходів програми вшанування 100-річчя утворення ЗУНР ‒ встановлення інформаційних таблиць про основні історичні факти Листопадового Чину й ЗУНР на вулицях Петра Дорошенка, 40, будівлі палацу Голуховських, головному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка, проспекті Свободи, вулиці Костюшка та інших.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук