У Львові відреставрували 9 балконів на будинках XVIII та XIX ст.

20 червня 201313260
У Львові відреставрували 9 балконів на будинках XVIII та XIX ст.
фото ZAXID.NET
Реставрація балконів

На 5 будівлях пам’яток архітектури у Львові відреставрували 9 балконів. На пл. Ринок, 10 та Дорошенка, 21 ще тривають роботи. Про це розповіла начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

Загальна сума реставрації – 500 тис. грн. Роботи фінансували Німецьке товариство міжнародної співпраці (GIZ) та Львівська міська рада. Лілія Онищенко зазначила, що внесок мешканців становив 500 грн, хоча цю суму не всі хотіли давати.

Балкони відновили на Краківській, 17, Левицького, 10, Федорова, 12 і 29, Дудаєва, 9. «Тепер на балкони безпечно вийти, вони не протікають і в найближчі 50 років нічого не підвалиться», - зазначила чиновниця. За її словами, найважче було реставрувати балкон на вул. Дудаєва, 9, оскільки там було багато декоративних елементів з «роман-цементу» (камінь, який виготовляли на зламі XIX-XX ст.), якого у Львові немає. Камінь привезли аж з Чехії. На балконі на вул. Краківській, 17 відреставрували кронштейни (консольна опорна деталь або конструкція, що служить для кріплення на стіні чи колоні виступаючих або висунутих в горизонтальному напрямку частин машин або споруд-ред.) з природного каменю та чавунної решітки.

«Балкон є найскладнішим елементом на фасаді, бо складається з різних матеріалів. Особливість також у тому, що різні матеріали перебувають на різних стадіях нищення», - розповіла реставратор GIZ Анна-Марія Роте.

До реставрації залучили 4 фірми. «Ми досягли гарного результату, незважаючи на битви між нами і фірмами, які виконували роботи. Це стосувалось матеріалів та часу. Люди звикли брати матеріали, які легко отримати, а іноді треба пошукати, бо реставрація на пам’ятках архітектури є дуже вимогливою. З цим треба змиритися, що не всі матеріали, які легко дістати, можна тут використовувати. Це був робочий процес», - розповіла реставратор. За її словами, вони двічі на тиждень приходили на будівельний майданчик і розповідали, де і що неправильно зроблено.

Нагадаємо, реставрація 11 балконів розпочалася у 2012 році. Впродовж 2012-2013 рр. GIZ планує відреставрувати у Львові 40 балконів.

Додамо, до 28 червня на пл. Ринок у рамках проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» відкрили «Майстерню міста», де відбуватимуться різноманітні презентації фільмів, майстер-класи, літературні читання, музичні вечори та креативні майстерні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук