У Львові військкомати викликають студентів для переобліку

Студентам четвертого і п’ятого курсу Львівського національного університету ім. І. Франка прийшли повістки з проханням з’явитися у військкомат. Однак, як зазначив у коментарі ZAXID.NET керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк, це ще не повістка в армію. 

За його словами, між ними є велика різниця.

«Зараз про те, щоб відновити призов мова не йде, але військові повинні мати реальний і ретельний облік юнаків, яких у випадку чого потрібно призвати до лав збройних сил та інших військових формувань. Держава повинна тримати на обліку військовозобов’язаних, призовників, віком від 18 до 25 років і знати, куди кому і яку повістку присилати», ­– зазначив Поронюк.

Нагадаємо, що колишній президент Віктор Янукович указом №562 від 14 жовтня 2013 року скасував обов'язковий призов на строкову службу у Збройні сили України.

Однак 1 травня цього року в. о. Президента України, Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав Указ «Про заходи щодо підвищення обороноздатності держави».

Згідно з указом, до війська призиватимуться придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Додамо, що у м. Сокаль Львівської області у понеділок, 23 червня, родичі призовників прийшли до приміщення райвійськкомату протестуючи проти призову до армії їх онуків та синів, які на даний час навчаються у вищих навчальних закладах і не підлягають призову згідно з чинним законодавством. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук