У Львові визначали найдужчих важкоатлетів на Меморіалі олімпійського чемпіона Петра Короля

Головні новини Львова 04.02Марічка Кулачковська, 4 лютого 2019, 14:36 0

У Львові відбувся відкритий Кубок із важкої атлетики пам’яті олімпійського чемпіона Петра Короля. Продемонструвати дужість і майстерність на турнірі зібралося близько 200 важкоатлетів. Цьогоріч на місця на п’єдесталі претендували спортсмени із шести областей.

Серед учасників – 11-річний Артур Гентош із Жидачева, який впевнено приборкує 30 кг у ривку. У спорт хлопець прийшов слідами батька і дядька – важкоатлетів. Тато, тренер хлопця, згадує: бряжчати штангою Артур почав у шість років. І додає: «Із дітьми треба бути психологом, знаходити особливий підхід. У когось усе вдається в залі, в когось не дуже. Їх треба вирівнювати, щоб вони один від одного не відставали».

Наймолодша вікова категорія на змаганнях – до 13 років. Серед тих, хто виходив на поміст, були навіть учасники вагою по 20 кілограмів. Цілі у юних спортсменів амбітні. Щонайменше – вирости сильними. Максимум – завоювати олімпійське «золото», як і знаменитий Петро Король.

Учасник Ярослав Добрянський каже: «Від того, що ти стрибаєш із важкою штангою, витягується зріст. Також ти качаєшся, стаєш сильним».

Важкоатлети традиційно змагаються у двох вправах – у ривку та в поштовху. Суддя національної категорії Олександр Товстоног розповідає: «На зважуванні визначають вагу спортсмена. І відповідно до міжнародної системи очок Сінклера визначають коефіцієнт його маси тіла. І результат, який він підняв в сумі ривка і поштовху, множиться на цей коефіцієнт. Це допомагає визначити найкращих важкоатлетів з-поміж усіх учасників, незважаючи на вагову категорію».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук