У Львові визначили найкращих студентів-юристів України

Головні новини Львова за 15.05Ірина Панчишин, 15 травня 2015, 19:12 2666 0
дивіться також

У Львові відбулись ІІ Всеукраїнські студентські змагання з Конституційного права. У них взяли участь студенти-юристи з Києва, Харкова, Чернівців та Одеси. Переможців вибирали чинні судді Конституційного суду України.

Всього вісім команд. Змагалися по двоє. Одна із них начебто Верховна рада, яка хоче ухвалити певний законопроект, інша — сторона, яка виступає проти нього. Журі — судді Конституційного суду та викладачі, які й мають дати свій висновок. Львівська команда відстоює зміни до Конституції щодо децентралізації.

«Все абсолютно наближено до реальних процесів, реальне положення Конституції України і тут реальна функція Констистуційного суду і ці змагання відтворюють ту ситуацію, яка існує у такому повсякденному житті», — розповіла суддя Конституційного суду України Станіслав Шевчук.

Перед високим журі студенти не зганьбились. «Щодо знань саме в галузі Конституційного права і вміння в такій сфері як конституційне правосуддя або конституційне судочинство, хоча це умовна назва, — то знання достатньо високі тобто сторони достатньо підготовлені», — каже суддя Конституційного суду Віктор Шишкін.

Змагання Львівський університет робить вдруге, тому що перші такі мали успіх.

«Ми це робимо у першу чергу для того, щоби молодих наших студентів вчити показувати на практиці і вирішувати такі важливих конституційні проблеми, які інколи мають вплив на ціле суспільство», — ділиться завідувач кафедри конституційного права ЛНУ ім. І. Франка Павло Гураль.

У підсумку дебатів команда «Dominus Litis» Львівського національного університету ім. Івана Франка посіла друге місце. На першому — харків’яни «Перший уряд» Національно університету «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого.

Учасники обидвох команд стажуватимуться в Конституційному судді України, а переможці ще й набиратимуться досвіду у Конституційному трибуналі Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук