У Львові вперше проведуть міжнародний конкурс для молодих композиторів

КультураОльга Перехрест, 26 жовтня 20163751

У Львові оголосили міжнародний конкурс для молодих композиторів. Автори найкращих творів отримають грошові винагороди, а їхні твори звучатимуть 13 грудня під час концерту на сцені Львівської філармонії.

Ініціаторами конкурсу стала львівська концертна агенція Collegium Musicum, що займається академічною музикою. Охочі композитори мають написати музичний твір для камерного струнного оркестру тривалістю від 10 до 17 хв, який раніше не виконувався публічно. 

«Це перший такого роду композиторський конкурс у Львові. Наскільки мені відомо, таких конкурсів у Львові ніколи не було, і взагалі в Україні теж не пригадую щоб був. Особливістю цього конкурсу є написання твору для струнного оркестру. Не дуету, не квартету, не для симфонічного оркестру, а саме для невеликої кількості струнних інструментів. Саме для такого складу писати доволі важко, оскільки потрібно дуже тонко відчувати саму специфіку камерного оркестру і досконало володіти композиторським письмом», - розповів ZAXID.NET організатор конкурсу Тарас Демко.

Участь у конкурсі можуть брати композитори будь-якої країни, народжені не раніше 10 листопада 1981 року. За словами організаторів, такі вікові обмеження є типовими для всіх світових конкурсів, оскільки вважається, що саме молоді композитори потребують особливого заохочення та підтримки.

Автори найкращих музичних творів отримають грошові призи. Перша премія конкурсу становить 7 тис. грн. У правилах зазначено, що жюрі має право присуджувати не всі премії та оголошувати додаткові нагороди.

«До складу жюрі входять найвідоміші українські композитори, які також є знаними у світі. Серед них – «класик» українського авангарду Леонід Грабовський, учень Едісона Денісова - Олександр Щетинський, музика якого доволі часто виконується в Європі. Також твори оцінюватимуть відома львівська композиторка Богдана Фроляк, знаний в Україні завдяки музиці для кіно та за великими симфонічним полотнами Святослав Луньов, музичний критик Любов Морозова та композиторка з Німеччини Олександра Філоненко», - пояснив Тарас Демко.

Термін подання партитури триває до 10 листопада 2016 року. Результати конкурсу оголосять 1 грудня. А вже 13 грудня у концертному залі львівської філармонії відбудеться концерт камерного оркестру Collegium Musicum, на якому виконають твори композиторів-переможців.

Конкурс організовується у співпраці концертної аґенції Collegium Musicum та Львівської обласної державної адміністрації. З детальними вимогами щодо творів, які можуть брати участь у конкурсі, можна ознайомитись на сайті Collegium Musicum. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук