У Львові вперше в Україні свідоцтво про народження почали видавати ще в пологовому

СуспільствоОксана Лабойко, 18 вересня 2015, 13:35 2935 3

Львів став першим містом України, в якому свідоцтво про народження почали видавати одразу в пологовому. Поки що лише в одному – міському пологовому №1, але наступного тижня таку послугу обіцяють і в інших.

Сьогодні перші 13 малюків отримали свої документи. Еріці всього три дні. Вона ще навіть не бачила свого дому, але вже має документи. Мама дівчинки такий сервіс оцінила.

«Це моя друга дитина, ми отримали за кілька днів свідоцтво. Це набагато зручніше, ніж з першою дитиною, тоді ми чекали два чи три тижні. Думаю, це зручніше для подачі дальше документів чи в соцстрах, чи в інші інстанції», – розповіла породілля Ольга Задорожна.

Документи львівським немовляткам вручили міністр юстиції Павло Петренко та міський голова Львова Андрій Садовий. Така урочиста атмосфера, бо міський пологовий будинок №1 став першим в Україні, де почали видавати свідоцтва про народження.

«Для того, щоб отримати свідоцтво про народження безпосередньо в пологому, достатньо заповнити заяву. Тут працюють працівники управління юстиції, заповнити заяву може не лише породілля, а й її чоловік, або мати», – зазначив міністр юстиції України Павло Петренко.

Уже наступного тижня таку ж послугу обіцяють і в інших пологових Львова.

«Ми починаємо з нашого міського, тому що це дуже швидко. І тут кожна мама може отримати свідоцтво безпосередньо на місці. Єдина може бути проблема, яке ім'я надати», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Саме через вибір імені, кажуть лікарі, не всі мами поспішають отримувати свідоцтва у пологовому.

«На сьогодні заготовлено вже 27 свідоцтв, це, я вважаю, досить добре, бо стикаються люди з тим, що неправильно оформлені їхні документи», – розповіла головний лікар пологового будинку № 1 Людмила Шеката.

Щоб мами могли підготуватися, про нову послугу пологового їх повідомляють ще до народження діток.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук