У Львові вже відомо, хто і скільки заплатить за своє помешкання

Головні новини за 02 лютогоІрина Ващишин, 2 лютого 2015, 23:13 2724 0

Мешканцям доведеться платити податок на нерухомість лише з наступного року. До того ж, площу, яка не оподатковується, міська рада у Львові суттєво збільшила. Тому йтиметься про квартири площею понад 80 кв.м.  Якщо у власності є декілька квартир, то їх площа сумується. "Що стосується житлових будинків індивідуальних, законодавстовм встановлена пільга 120 кв.м. Ми у Львові прийняли таку пільгу - 160 кв.м. Тобто також надали преференції тим людям, які в той чи інший період збудували своє житло. І тільки після 160 кв.м. вони будуть платити", - повідомила директор департаменту економічної політики Ірина Кулинич.

Для квартир визначили ставку 0,5%  від мінімальної заробітної плати – це 6 грн за 1 кв.м., для будинків – ставка 1%,  станом на сьогодні  це 12 грн за квадратний метр . Платитимуть мешканці  один раз на рік і лише за зайву площу. Тобто, якщо  квартира має площу  82 кв. м.,  податок треба заплатити  лише за 2 кв.м. Проте, якщо у власності є і квартира, і будинок, їх квадратуру сплюсують і податок  нарахують на площу понад 200 кв.м. З наступного року повідомлення про це мешканці отримуватимуть із податкової. "І протягом 60 днів, коли така фізична особа, громадянин, отримає повідомлення, необхідно цей податок сплатити. Для юридичних осіб процедура є іншою. Вони зобов'язані до 20.01 цього року подати розрахунок за місцем своєї реєстрації, до органів фіскальної служби, в якій вказати суму цього податку і сплата податку буде здійснюватися щоквартально", - розповів заступник начальника обласного управління ДФС Василь Лемішовський.

 Юридичні особи новий податок на нерухомість сплачуватимуть вже цього року. Підпадають під нього офіси, магазини, кафе, готелі - тобто комерційна нерухомість. Приміщення для виробничих процесів чи ті, які власники не використовують, держава не оподатковує.

 

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук