У Львові за допомогою іпотерапії діти з вадами зору проходять реабілітацію

СуспільствоІрина Панчишин, 14 серпня 2018, 18:15 465 0

Лікують не таблетками, а верховою їздою. У Львові активно практикують заняття з іпотерапії. Цього разу спеціально навчені тварини допомагають дітям, які погано бачать. Так вихованці навчально-реабілітаційного центру для дітей з вадами зору поліпшують свій фізичний та, що ще важливіше – емоційний стан.

9-річна Вікторія сьогодні має лише другий урок із верхової їзди. Та навіть попри труднощі, маленька вершниця не здається.

«Мені ще треба попрацювати з тим, щоб вставати і присідати. І мені дуже вдається керувати конем. Він мене слухається. Я хочу ходити на заняття, навіть якщо мені складно», – поділилась Вікторія Луковецька.

Курс іпотерапії для Вікторії – аби поправити поставу і вирівняти хребет. А от для 10-річного Богдана – додаткова можливість побути у русі. Адже через свій поганий зір хлопчик змушений обмежувати фізичні навантаження.

«Мені дуже подобається. Коли чую, що завтра, або в понеділок піду кататися на коні, я одразу скачу від щастя», – розповів Богдан.

Заняття з іпотерапії проводять із спеціально навченими кіньми. Їх адаптовують до можливостей вершника в опануванні верхової їзди. Із дітьми на манежі стадіону СКА тренується бельгійська чистокровна конячка Сенсація.

«Вона на кожні звуки чи втрату балансу у дитини починає пригальмовувати, зупинятися, це видно зразу. Вона носить як вазочку з кришталю цих дітей на собі», – пояснює інструкторка з верхової їзди Мар’яна Коник.

Іпотерапія є ефективною при шлунково-кишкових та серцево-судинних захворюваннях. У випадку дітей, лікування верховою їздою допомагає при хворобах і травмах опорно-рухового апарата.

«Ці навантаження: вправи на баланс, верхова їзда – це їхнє фізичне виховання. Плюс, я вважаю, у них дуже добре розвинені відчуття і орієнтація, що так само дуже добре у коней», – додала Мар’яна Коник.

Іпотерапію на цьому манежі пройшли вже п’ятеро дітей. Таку реабілітацію придумали у громадській організації «Львівський блок», а фінансово підтримали у міській раді. Із бюджету виділили 22 тис. грн на тренування.

«Ми змогли це організувати для 10 дітей, але, так як охочих є більше, цього року іпотерапію пройде не менше 17 дітей з вадами зору. Заняття будуть проходити до жовтня», – сказав голова ГО «Львівський блок» Андрій Козицький.

«Ми дивимось, як ці дітки займаються, що це покращує не тільки фізичний стан дітей, але й психологічний. Вони виходять задоволені, веселі. Це однозначно є позитив і це, напевно, найкраща винагорода для нас, як для міста», – розповів начальник міського відділу соціальних програм Олексій Неділя.

Після закінчення курсу у жовтні інструктори влаштують показовий виступ із дітьми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук