У Львові забрали на реставрацію старовинні скульптури апостолів з Латинської катедри

Реставрацію повністю оплачує польський інститут

КультураКатерина Родак, 4 липня, 19:01 866 0

З 4 липня на реставрацію забрали шість скульптур 18-19 ст., які розташовані довкола Латинського катедрального собору у центрі Львова. Скульптури мають реставрувати львівські та польські майстри і повернути їх на місце до грудня, розповіла ZAXID.NET керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

За словами Онищенко, з шести скульптур довкола Латинської катедри ідентифікували лише три – це святі Петро, Павло та Андрій. Решту сподіваються атрибувати під час реставрації.

На реставрацію забрали шість скульптур, розташованих довкола Катедри (фото ZAXID.NET)

«Скульптури походять з села Оброшино, їх до Львова перевезли. Усі вони різночасові – 18-19 століття. Стан скульптур дуже поганий: вони потріскані, на них багато біологічних неростів через порохи, атмосферні впливи. Найгірше те, що одна скульптура була в настільки поганому стані, що могла тріснути і впасти», – розповіла Лілія Онищенко.

Вона додала, що біля Катедри також відреставрують стовпи, на яких стоять скульптури, та огорожу. Скульптури на місце мають повернути до 1 грудня цього року.

Загальна вартість рестарації скульптур – 350 тис. злотих (приблизно 2,4 млн грн). Роботи виконуватимуть випускники кафедри реставрації Львівської політехніки та їх колеги з Польщі. Реставрацію повністю оплачує інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук