У Львові заклали капсулу для нащадків під майбутній Польський дім

Головні новини Львова 06.11Оксана Сенишин, 6 листопада 2015, 14:59 891 0

Сьогодні, 6 листопада, українська та польська делегації на вул. Шевченка, 3а у Львові вмурували акт (документ у металевій капсулі) про початок зведення тут Польського дому.

На церемонію до Львова приїхав міністр закордонних справ Польщі Ґжеґош Схетина та голова кабінету президента Адам Квятковський. Вони запевнили, що «Центр польської культури та європейського діалогу» постане тут за їхні кошти і, найімовірніше, вже за два роки.

Поляки, запевняли гості, ще від часу своєї незалежності принаймні духовно бажали об’єднати всіх своїх побратимів, які розкидані по світу, а це близько 20 мільйонів. Тож цей Центр допоможе їм у цьому: тут збиратиметься їхня громада, що мешкає у Львові, для творчих вечорів та дискусій.

«Я не міг би закінчити своєї місії, як міністр закордонних справ, як син львів’янина, який тут народився, на вулиці Личаківській, якби цього не довершив. Це для мене справа честі. Обіцяв мамі. Тому цей день для мене – і родинне свято», – сказав міністр закордонних справ Республіки Польща Ґжеґош Схетина.

«Для нас дуже важливо, щоб цей будинок був будинком єдності. І в ньому має буди дуже багато круглих столів. Щоб люди вчилися працювати разом, думати разом. Сьогодні це треба і для України, і для Польщі, і взагалі – для порозуміння в Європі та світі», – додав міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, у травні 2013 року Львівська міськрада ухвалила рішення про передачу Федерації польських організацій будинку, розташованого по вул. Т. Шевченка, 3а у довготермінове користування. А у грудні того ж року польській громаді передали символічний ключ від будівлі Польського дому.

У Польщі громадські орагнізації вже оголосили про збір пожертв на будівництво Польського дому у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук