У Львові запрацювала мікс-бібліотека «На дві половини»

Головні новини Львова 29.09Ірина Ващишин, 29 вересня 2015, 17:51 570 0

Дитячу бібліотеку у Львові на вулиці Городоцькій відремонтували коштом міста саме до її дня народження. Після капремонту книгозбірня отримала не лише нове життя, а й нову назву. Тепер це мікс-бібліотека «На дві половини», де для читання є чимало затишних місць.

Колишній абонемент та читальний зал зараз – «компаньйон-простір» і «контакт-територія», які відображають нову концепцію сучасної бібліотеки.

Комфортне середовище, інноваційні послуги, креативні проекти – усім цим тепер зможуть скористатись мешканці Городоцької та прилеглих вулиць. Адже оновлена бібліотека буде майданчиком для комунікації місцевої громади.

«Наше завдання на наступні роки – усі бібліотеки Львова дійсно зробити осередками, куди діти будуть проситися, бігти туди і хотітимуть там бути разом з батьками. Тому кошти у бюджеті ми будемо передбачати і будемо підтримувати міські читальні», – наголосив на відкритті міський голова Львова Андрій Садовий.

У Львові зараз є 40 бібліотек для дітей і дорослих. Майже усі вони потребують ремонтів або оновлення.

«На наступний рік ми маємо величезний виклик: ми мусимо привести до ладу просторе приміщення у Рясному і ще одне приміщення наприкінці Городоцької, яке, можливо, буде таким цікавим поєднанням бібліотеки і театру. Але поки що я не хочу розкривати таємниці», – зазначила начальник міського управління культури Ірина Магдиш.

Тим часом в оновленій мікс-бібліотеці книги поєднують з інтернетом.

«Ми однаково любимо і читати книжки, і дивитись інтернет. Але не буває такого, що ми тільки бавимось. Ми дивимось щось цікаве, фільми різні, відео, курс валюти», – розповіли постійні читачі бібліотеки, восьмикласники Юра, Віктор та Віталік.

Щороку бібліотека на Городоцькій обслуговує до трьох тисяч читачів – і малих, і дорослих.

«До нас приходять діти, які в нас читали, тепер вони студенти, вони приходять до нас і, звичайно, ми дуже раді, коли вони згадують, що є бібліотека. Вони працюють на комп’ютері і водночас беруть книжки», – повідомила завідувач бібліотеки-філіалу №11 Олена Карімова.

На відкриття бібліотеки після ремонту колеги з інших читалень принесли у подарунок 20 нових книг.

«Ми вирішили подарувати на 60 років, на ювілей цій бібліотеці по одній книжці від кожної дитячої бібліотеки міста. Але по такій книжці, яка дуже необхідна цій бібліотеці і перед тим ми провели опитування. Найбільше читачі просили сучасні книжки», – розповіла директор централізованої бібліотечної системи для дітей Валентина Галушко.

Новими виданнями цьогоріч поповняться й інші книгозбірні. У міському бюджеті на це вже є півмільйона гривень, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук