У Львові запрацювала онлайн-система оформлення допомоги при народженні дитини

Онлайн-система оформлення допомоги при народженні дитини, запуск якої ініціювали львівські активісти, почала працювати. Перша жінка, що подала заявку через інтернет, вже отримала гроші. Про це повідомили активісти «Батьківського каналу».

У 2016 році активісти подали до Львівської міської ради петицію з пропозицією надати можливість матерям оформлювати заявки на фінансову допомогу при народженні дитини в електронному вигляді. Депутати ЛМР підтримали петицію, і вже від березня 2017 року подати заявку на виділення грошей на дитину у Львові стало можливо онлайн. Для цього треба мати дані паспорту, ідентифікаційного коду, свідоцтво про народження дитини та електронний підпис.

Першою львів’янкою, яка змогла оформити соціальну допомогу, стала Наталія Завада. Подати заявку жінка змогла лише з другої спроби: після першої заявки до неї зателефонували з управління соцзахисту Залізничного району Львова і попросили прийти особисто. Львів’янка звернулась зі скаргою до Міністерства соціальної політики, та не отримала жодної відповіді. Через два тижні Наталія Завада залишила скаргу на гарячій лінії уряду – що й допомогло отримати послугу онлайн.

«Мені подзвонили з міністерства і попросили код з емейлу для перевірки поточного стану моєї заявки. За півгодини зателефонували з відділу соцзахисту і призначили допомогу. Після цього ще надійшов лист», - каже Наталія Завада.

Кошти надійшли через місяць після призначення допомоги, як зазвичай це відбувається і під час особистої подачі в паперовому вигляді.

Оформити заявку можна на сайті Міністерства соціальної політики.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук