У Львові зареєстровано понад 4,7 тис учасників АТО

Базовою потребою учасника АТО після повернення є безпеки своєї родини, після цього – адаптація до мирного життя

У Львові зареєстровані 4762 учасника АТО. Такі дані наводить Львівська міська рада. Для того, щоб щоб їх адаптувати до мирного життя після перебування на фронті, у Львівському центрі наданя послуг учасникам бойових дій діють різноманітні програми як для військових, так і членів їх родин.

Про це під час брифінгу розповіла психолог Центру Юлія Кунта.

«Коли люди перебувають у зоні АТО, в них інші питання. Вони більше спрямовані на захист себе і своїх побратимів. Коли людина повертається, вона повинна забезпечити базові потреби – безпека сім'ї, гроші. А далі психологи можуть займатися її адаптацією. Треба людину по-новому пристосовуватися до тих правил, які є в мирному житті», – розповіла психолог.

За словами Юлії Кунти, в такому випадку найкраще діє принцип «рівний-рівному». Це коли з учасниками АТО працюють ветерани, які теж є учасниками бойових дій. Вони спілкуються між собою, шукають спільні інтереси – риболовля, ігри, походи.

Окрім того, великий акцент у Центрі роблять і на членів родини учасника АТО.

«Ми пропонуємо табори для сімей. Але ми не хочемо, щоб вони сиділи в колі і проходили терапевтичні процедури, болісні переживання. Вони довго один одного не бачили і змінилися. Їм треба відновлювати ті якісні стосунки, з новими правилами, але старим досвідом», – зазначила Юлія Кунта.

Для дружин та вдів діє Women’s club, коли самі жінки можуть запропонувати ті проекти, які їм цікаві для власного розвитку. Також різноматні гуртки діють для дітей.

До слова, 340 учасників АТО можуть отримати у Львові по 100 тис. грн матеріальної допомоги.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук